Zavřít reklamu

Bezdrátová sluchátka AirPods jsou mnohými fanoušky Applu označována za jeden z nejlepších, ne-li nejlepší produkt, kterého jsme se v posledních letech od kalifornského giganta dočkali. Ostatně, oblibu sluchátek potvrzují i obří prodeje, které se navíc dle dostupných informací neustále zvyšují, což Applu způsobovalo několik měsíců po zahájení jejich prodejů vrásky na čele, jelikož jich nedokázal vyrobit dostatečný počet. Podle analytika Ming-Chi Kua však zlatá éra AirPods ani zdaleka nekončí. 

Kuo je přesvědčen o tom, že obří úspěch jablečných sluchátek přiměl konkurenční společnosti v čele s Googlem a Amazonem spustit vývoj vlastních alternativ, kterými by rády AirPody pokořily. V současné době je totiž na trhu poměrně dost variací bezdrátových sluchátek, avšak přímé konkurenci pro AirPods byste mezi nimi mnoho nenašli. To by ale rády společnosti Google a Amazon změnily.

Novinky jsou na cestě

Apple si je dle analytika plánů své konkurence velmi dobře vědom a proto se snaží budoucím generacím AirPods vnuknout spousty nových funkcí. Jednou z prvních bude bezdrátové nabíjení skrze speciální obal, který nám Apple ukázal již před rokem spolu s nabíječkou AirPower. Právě kvůli ní jsme se jej však na pultech obchodů zatím nedočkali. Podle analytika však sluchátka dorazí již velmi brzy – konkrétně v prvním čtvrtletí příštího roku. Na výrazně upgradovanou verzi si pak počkáme až do roku 2020. Ta bude disponovat možností zaktivovat Siri skrze příkaz “Hey Siri”, ale dle Kua i senzory pro monitorování některých životních funkcí uživatelů. 

Co se týče prodejů AirPods, i zde je analytik velmi optimistický. Z letošních zhruba 26 až 28 milionů prodaných kusů by měl být totiž v příštím roce zhruba dvojnásobek, přičemž stoupající prodejní tendence lze očekávat i v dalších letech. Potenciálních zákazníků, kteří by si mohli AirPods zakoupit je totiž stále obrovské množství. Zatímco iPhone celosvětově využívá jedna miliarda uživatelů, jen zhruba 5 % z nich vlastní podle Kua sluchátka AirPods. Na nedostatek zákazníků si tak Apple stěžovat rozhodně nemůže. 

A jak hodnotíte sluchátka AirPods vy? Zdají se vám revoluční, nebo v nich naopak nic světaborného nespatřujete a nad jejich nákupem neuvažujete? 

AirPods in ears FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější