Zavřít reklamu

Patříte mezi naše pravidelné čtenáře a zajímá se o Teslu? Pokud ano, tak dost možná víte, že spojení Applu a automobilů Tesla oficiálně tak úplně nejde dohromady. Zatímco totiž většina ostatních automobilek jablečný CarPlay podporuje a pro mnohé jedince se jedná o naprostý základ, tak Tesla bohužel stále CarPlay k dispozici nemá a nelze jej tedy využít. Pochopitelně je tohle pro jablíčkáře vlastnící vozidla zmíněné značky relativně velký problém. Jak se ale říká, každý problém má řešení a ve skutečnosti existuje i v této situaci, jelikož již před několika měsíci začal na zprovoznění CarPlay v Tesle pracovat polský vývojář Michał Gapiński.

V předchozím článku, viz odkaz výše, už jsme vás informovali o tom, že řešení od vývojáře už může využít v Tesle prakticky každý – stačí se držet uvedeného postupu. Nutno ale zmínit, že tímto práce Gapińskiho rozhodně neskončily, ba naopak. Před nedávnem totiž vydal novou verzi svého řešení, které nese označení 2022.25.1, a podle jeho slov poskytuje „100% funkční integraci CarPlay pro jakýkoliv vůz Tesla“. Navíc k tomu došlo také k opravě některých nalezených chyb a bugů a k přidání několika funkcí. Zmínit můžeme například podporu přehrávání DRM obsahu, což v překladu znamená, že si uživatelé v Tesle mohou bez problémů přehrávat například obsah z Netflixu a dalších služeb, které chrání svůj obsah. Řešení nově navíc využívá Android 12.1 pro zlepšení stability a výkonu.

Výše zmíněné řešení funguje s využitím Raspberry Pi, na kterémběží Android se spuštěným CarPlay. K tomuto minipočítači se uživatelé následně připojí skrze integrovaný webový prohlížeč Tesly a mohou CarPlay začít využívat. Nutno zmínit, že většina funkcí funguje naprosto bez problémů a uživatelé tak mohou využívat například Apple Mapy k navigování, Apple Music k poslechu hudby apod. Navíc k tomu se není nutné spoléhat jen na dotykovou obrazovku – řidič může CarPlay ovládat i přes tlačítka na volantu. Otázkou zůstává, zdali se někdy v budoucnu dočkáme oficiální podpory CarPlay v automobilech Tesla. V roce 2020 generální ředitel, Elon Musk, uvedl, že se pracuje na integraci Apple Music, doposud však nedošlo k posunu, a dokonce Musk ani nereaguje na neustále dotazy ohledně podpory CarPlay na Twitteru. Přidání podpory jablečné automobilové nadstavby do vozů Tesla je jednou z hlavních funkcí, po které vlastníci volají. Kdo ví, třeba se dočkáme integrace tzv. CarPlay 2.0, který Apple představil na WWDC22.

Související články

Dnes nejčtenější

.