Zavřít reklamu

S příchodem iOS 15 jsme se na jablečných telefonech dočkali nové funkce Live Text, potažmo Živý text. Díky této funkce dokáže systém rozpoznat text na jakémkoliv obrázku či textu s tím, že je následně možné s ním jednoduše pracovat – stejně jako s textem, který se nachází třeba na webu. Takový rozpoznaný text tak můžete jednoduše označit, kopírovat, vyhledat a mnoho dalšího. Apple se neustále snaží Živý text vylepšovat a i přesto, že prozatím neumí českou diakritiku, tak si ho pochvaluje opravdu mnoho lidí. Vylepšení se pak Živý text samozřejmě dočkal v novém iOS 16.

iOS 16: Jak využít Živý text ve videu

Jak jsem zmínil výše, tak Živý text mohou uživatelé iPhonu XS (XR) a novějšího využívat v iOS 15 pro rozpoznání textu na obrázku či fotce. Možnosti rozpoznání textu se však v iOS 16 rozšířily, a to o videa, ze kterých nově dokáže systém text vyčíst taktéž. Pokud tedy i vy Živý text využíváte a chtěli byste zjistit, jakým způsobem je možné jej využít ve videích, tak stačí, abyste postupovali následovně:

  • Prvně je nutné, abyste si video, ze kterého chcete vzít text našli a otevřeli.
  • Následně si ho v konkrétním místě, kde se text nachází pozastavte.
  • Jakmile tak učiníte, tak si text přibližte a připravte tak, aby se vám s ním dobře pracovalo.
  • Poté už jen stačí, abyste klasickým způsobem text ve videu prstem označili.
  • Dále už jen stačí text zkopírovat, vyhledat, přeložit apod.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s nainstalovaným iOS 16 využít Živý text ve videích. Je nutné zmínit, že Živý text lze takto využít pouze v nativních aplikacích, tj. například v Safari, Fotkách, Zprávách apod., což je důležitá informace. Pokud potřebujete pracovat s textem ve videu, které se nachází v jiné aplikaci, tak si jej ideálně buď uložte, anebo nahrajte obrazovku či vytvořte snímek obrazovky. V jednotlivých aplikacích se samozřejmě postup pro využití Živého textu může lehce lišit – například může být nutné klepnout na ikonu funkce apod., v principu ale vše funguje stejně.

Související články

Dnes nejčtenější

.