Zavřít reklamu

Není žádným tajemstvím, že spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates kryptoměnám vůbec nefandí. Již v minulosti totiž nešetřil na jejich adresu řadou peprných slov a plyn v souvislosti s nimi upustil i v novém rozhovoru pro TechCrunch. Jeho rétorika byla sice víceméně stejná jako v minulosti, párkrát se však odvázal natolik, že si opět vysloužil pozornost médií. 

Na úplném začátku rozhovoru se nechal Bill Gates slyšet, že jsou veškeré kryptoměny ze sta procent založeny na teoriích bláznů, z čehož vyplývá, že do nich i blázni investují. Rozhodně totiž dle něj není pravda, že nadhodnocená aktiva porostou v ceně, když bude dostatek investorů ochotných za ně zaplatit ještě víc – tedy minimálně ne v případě nehmatatelného krypta. Nit suchou nenechal ani na NFT, konkrétně pak na kolekci opičích obrázků Bored Ape Yacht Club. U té ironicky poznamenal, že má tato kolekce zcela určitě potenciál zlepšit svět a že jej již nesmírně zlepšila. S ohledem na tato slova tak asi nikoho absolutně nepřekvapí, že Gates do krypta neinvestuje a dle svých slov ani nebude. 

Ačkoliv je prakticky jasné, že Gatesova slova investory do kryptoměn absolutně neovlivní, je poměrně zajímavé vidět, jak se přední osoby technologického světa v tomto směru liší v názorech. Vždyť například Elon Musk je naopak z kryptoměn nadšen a ani Apple se na ně nedívá skrz prsty. I proto bude velmi zajímavé sledovat, jak se jejich fungování v budoucnu posune, protože se mohou ve výsledku jak zcela zhroutit, tak i narůst do šílených rozměrů. 

Dnes nejčtenější

.