Zavřít reklamu

Spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates se dočkal vlastního dokumentárního seriálu na Netflixu. Seriál s názvem „Inside Bill’s Brain“ bude mít premiéru 20. září, a popisuje Gatesův osobní i profesní život. Billu Gatesovi v žádném případě nechybí technologické ani marketingové schopnosti a je pokládán za jednoho z géniů v oboru. On sám ale tvrdí, zesnulému Stevu Jobsovi za jeho života záviděl jednu konkrétní dovednost.

Dar řeči

V jednom ze svých rozhovorů pro list The Wall Street Journal Gates upřímně přiznal, že není a nikdy nebyl dobrým řečníkem, pro kterého by veřejné projevy nebyly žádným problémem. Spoluzakladatel Microsoftu uznává, že disponuje schopností formulovat řešení velkých problémů. Na rozdíl od Jobse ale on sám podle svých vlastních slov nikdy neuměl tím správným způsobem upoutat pozornost všech přítomných v místnosti. Jobs totiž podle Gatese dokázal poutavě hovořit i o tak nudném tématu, jako jsou toalety.

„Steve Jobs byl v tomhle zkrátka vždy přirozenější,“ uvedl Gates, a dodal, že například v případě NeXT Computer uměl spoluzakladatel Applu hovořit i o nepříliš dokonalém počítači tak, že mu početné publikum dokázalo takřka bez dechu naslouchat. Gates sám si podle svých slov vždy přál, aby toto kouzlo uměl také ovládat, a mít jistotu, že když mluví o vybraných věcech, nebude ignorován.

Rivalové i přátelé

Souvisejíci

Bill Gates a Steve Jobs byli v době svého působení na vrcholu svých firem považováni spíše za rivaly a konkurenty. Pravdou ale je, že se z obou těchto silných osobností stali postupem času spojenci a relativně blízcí přátelé. Do historie se zapsalo i jejich společné interview z počátku devadesátých let, stejně jako společná účast na konferenci All Things Digital v roce 2007. Zatímco Jobs zůstal Applu věrný (s výjimkou přestávky v NeXTu) až do samého konce, Gates se v Microsoftu v posledních dvaceti letech příliš neangažuje. Namísto toho se soustředí na práci pro svou nadaci Bill & Mellinda Gates, která se zaměřuje na udržitelné zemědělství, zajištění čistoty vody a další záležitosti.

Dnes nejčtenější

.