Zavřít reklamu

Když Apple před pár týdny světu představil svůj nový externí monitor Studio Display, nejednoho jablíčkáře jím doslova nadchnul. Nadšeni však záhy u některých vystřídalo zklamání z mizerné kvality webkamery, za kterou to Apple schytal i v prvních recenzích. Na kritiku sice reagoval slovy, že vše vyřeší softwarovým updatem, jelikož se jedná “jen” o softwarovou chybu, jak se však nyní ukázalo, zřejmě tomu tak úplně není. 

Včera vypustil Apple spolu se třetími betami iOS 15.5 i betu firmware pro Studio Display, která právě opravu bídné kvality webkamery měla přinést. Po její instalaci však mnohé uživatele čekalo drsné vystřízlivění, jelikož kvalita webkamery se zvýšila jen nepatrně, o čemž se ostatně můžete přesvědčit v galerii vedle tohoto odstavce, kdy na prvním místě je vidět kvalita webkamery před aktualizací a na druhé pak po aktualizaci. 

Ačkoliv bude samozřejmě beta testování firmwaru ještě probíhat a Apple by tedy v rámci něj mohl přinést celou řadu dalších upgradů, čím dál víc odborníků začíná poukazovat na to, že většího zlepšení pomocí softwaru Apple zkrátka nemůže být schopen, jelikož nasadil nešťastný fotoaparát. Namísto širokoúhlého totiž nasadil ultraširokoúhlý, který je naprogramován tak, aby fungoval jako širokoúhlý pomocí dopočítávání obrazu. Právě v tom je však zakopaný háček, který nyní čím dál více vyčnívá na povrch. Bude proto velmi zajímavé sledovat, jak se Apple k celé záležitosti postaví a potažmo zda se ze svého nezdaru v budoucnu poučí. 

Související články

Dnes nejčtenější

.