Zavřít reklamu

Snaha hackerské skupiny Anonymous znepříjemnit Rusku jeho invazi na Ukrajinu nebere konce. Po sérií shození celé řady webů státních médií i úřadu či zveřejnění seznamu vojáků zodpovědných za masakr v Buče totiž před pár hodinami hackeři zveřejnili i seznam více než 600 agentů ruské tajné služby FSB. A to se vším všudy. 

Seznam, který Anonymous zveřejnili na portálu ghostbin.com, na kterém je volně k nahlédnutí, obsahuje kromě jmen i celou řadu citlivých údajů daných agentů včetně čísel jejich pasů, telefonních čísel a tak podobně. Díky tomu by je tak neměl být problém identifikovat a potažmo proti nim podniknout zákonné kroky. I bez jejich realizace je nicméně pro agenty zveřejnění jejich jmen na veřejnosti nepříjemnou zprávou, jelikož tím bude prakticky 100% ovlivněno jejich působení kvůli zrušení utajení. 

Stejně jako tomu bylo v případě seznamu vojáků masakrujících civilisty v Buče, ani u tohoto seznamu nelze bohužel jakkoliv ověřit jeho věrohodnost. Nicméně vzhledem k tomu, že se Anonymous zaměřují na útoky na ruské servery, je velmi pravděpodobné, že se jedná o pravý dokument ukradený právě Rusku z jeho materiálů. Pokud tomu tak skutečně je, nelze zabezpečení ruských IT systémů označit jinak než za extrémně chabé i po dlouhých týdnech útoků na něj. 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.