Zavřít reklamu

Hackerská skupina Anonymous nepřestává bojovat proti Rusku. Po sérii kybernetických útoků, které zasáhly tamní úřady či média nyní cílí svou činnostní ještě více na obyvatele Ruska a to skrze nadnárodní firmy i sociální sítě. 

Ačkoliv se ze země již naprostá většina nadnárodních firem stáhla, pár velkých korporací v zemi přeci jen stále funguje. Jedná se například o Nestle, Subway, Burger King a další “hvězdy” západního potravinářského průmyslu. Právě ty nyní Anonymous vyzvali k odchodu ze země kvůli tomu, že v Rusku stále platí daně a tedy de facto podporují jeho režim. Pokud tak společnosti do 48 hodin neučiní, Anonymous na ně dle svých slov zaútočí a pokusí se je přimět k odchodu kybernetickou silou, což je na jednu stranu sice poměrně drsné, na druhou však ve výsledku jediné schůdné řešení, jak jejich podnikání zamezit. 

Pokud neotevřou Rusům oči odchody dalších zahraničních firem ze země, které jsou vzhledem k hackerským schopnostem Anonymous velmi pravděpodobné, mohly by k tomu stačit hacknuté sociální sítě v čele s VKontakte. Tu využívají miliony Rusů ke komunikaci, která je však nyní díky Anonymous propletena zprávami o válce na Ukrajině. Hackerům se totiž podařilo podle dostupných informací napadnout servery služby a díky tomu do nich “nalít” záběry hrůz, které ruská armáda na Ukrajině páchá. Rusové tedy již nemohou říci, že k informacím o invazi nemají přístup. Zda s nimi tyto snahy lidově řečeno zamávají nicméně ukáže až čas. 

Související články

Dnes nejčtenější

.