Zavřít reklamu

Čekání na první chytré brýle či headset z dílny Applu se zřejmě ještě prodlouží. Přesvědčen je o tom minimálně přední analytik Jeff Pu, jehož zdroje měly zjistit, že dokončování brýlí nejde tak úplně podle představ, kvůli čemuž by je měl mít Apple v plánu odložit až na začátek příštího roku. 

Je tomu jen pár měsíců, co byl svět zavalen spekulacemi o tom, že se odhalení prvního headsetu z dílny Applu poháněného upraveným čipsetem M1 dočkáme již v průběhu letoška, jelikož měl Apple s pracemi na něm finišovat. V poslední době se však začaly objevovat náznaky, že vše není ani zdaleka tak růžové jak se mohlo zdát a nyní máme tyto zprávy potvrzeny jedním z dlouhodobě nejvěrohodnějších zdrojů ze světa Applu. Co přesně vydání novinky komplikuje nicméně Pu bohužel neoznámil.

Ačkoliv je pozdržení představení novinky na jednu stranu velká škoda, na druhou stranu lze bez jakékoliv nadsázky říci, že Apple prodejně toto čekání bolet nebude. Prakticky všichni analytici se totiž shodují na tom, že poptávka po novince bude možná i pro nerozšířenost konkurenčních řešení zprvu skutečně malá – pohybovat se má celosvětově v prvním roce mezi 1 až 1,5 milionu prodaných kusů, což j na poměry Applu velmi málo. Možná i proto si tak dává výrobce na čas, aby na pulty obchodů nevypustil něco, co by svou kvalitou kupce odradilo. 

Související články

Dnes nejčtenější

.