Zavřít reklamu

V Mapách Google jsou v Praze nově k dispozici podrobné informace o rozvržení ulic. Uživatelům tak služba ukáže, kde se nacházejí chodníky, přechody a ostrůvky pro chodce, ale i přesný tvar a šířku jednotlivých silnic. Tyto informace mohou pomoci při plánování nejvhodnější trasy zvláště lidem s kočárky nebo lidem pohybujícím se na vozíku. Mapy Google k tomuto zobrazení využívají umělé inteligence a znalosti městských krajin po celém světě.

Chodcům v Česku je pro snadnější navigaci k dispozici také funkce Live View. Ta umožňuje najít správnou cestu v ulicích prostřednictvím rozšířené reality. Fotoaparát mobilního telefonu umisťuje šipky, směrovky a ukazatele vzdálenosti do reálného prostoru, ve kterém se uživatel nachází, čímž usnadňuje orientaci a výběr správného směru. To se ukazuje jako užitečné zejména v případech, kdy lidé opouštějí například stanici městské hromadné dopravy a váhají, kterým směrem se vydat. 

Detailed Street Maps_Vitezne namesti

V posledních letech se dočkaly Google Maps obrovského množství nejrůznějších novinek, díky čemuž se i nadále těší mezi uživateli velmi silné oblibě. Vzhledem k tomu, jak často do nich Google novinky přidává se navíc dá očekávat, že bude obliba právě díky celé řadě vylepšení jen a jen stoupat. A co vy, také využíváte pro své potřeby primárně Google Maps?

Související články

Dnes nejčtenější

.