Zavřít reklamu

Spoločnosť Google v nočných hodinách vydala úplne novú verziu svojej aplikácie Google Maps. Verzia 2.0 ponúka predovšetkým podporu pre obrazovku iPadu a prístup k úplne novému rozhraniu, ktoré Google predstavil na svojej konferencii I/O 2013. Zmeny sú však viaceré a okrem toho, že došlo k plnej integrácii Google Account, sem pribúdajú ďalšie nové možnosti, vrátane živých aktualizácii premávky a upozornení o nehodách.

Google však obmedzuje používateľov iOS a preto sa s možnosťou automatického presmerovania v prípade nehody nestretneme. Aspoň nie v tejto verzii. Čo ale vyznie zvláštne je fakt, že táto nová aktualizácia nebola dostupná ako update, ale Google doslova vymazal starú verziu aplikácie z App Store, vďaka čomu muselo dôjsť k manuálnemu aktualizovaniu. Táto chyba by ale už mala byť vyriešená a Maps by sa mali objaviť v kolonke Updates. Medzi novinky, s ktorými sa môžeme stretnúť, je priame prepojenie na Google Earth, a určite poteší aj prítomnosť Street View.

Osobne jednou z vecí, ktoré ma na aplikácii potešili, je vzhľad prostredia. To svojou štruktúrou čiastočne odpovedá dizajnu iOS 7 a dá sa povedať, že sa Google veľmi dobre pripravil do budúcna.

Photo 17.7.2013 11 54 33
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
Photo 17.7.2013 11 55 27
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
Photo 17.7.2013 11 54 04
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
Photo 17.7.2013 11 58 14
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Související články

Dnes nejčtenější