Zavřít reklamu

Přijde vám, že Apple v posledních letech neinovuje, ale jen přešlapuje na místě? Pak pro vás máme svým způsobem dobrou zprávu. Ani zdaleka totiž nejste sami. Stejný názor zastává například i šéfdesignér automobilky Tesla Franz von Holzhausen stojící za designem Modelu S, 3, X, Y či Cybertrucku.

O svůj názor se von Holzhausen podělil v nedávném podcastu Spike’s Car Radio, přičemž servítky si v něm tak úplně nebral. Doslova v něm totiž řekl, že na produkty z dílny Applu nejsou něčím, na co by se člověk mohl každý rok těšit, jelikož kalifornský gigant neustále nepatrně vylepšuje tutéž věc. Ve své podstatě se tedy nejedná o nic zásadního, ale jen o nekoneční pokračování za cílem vydělat. Po těchto slovem nicméně působí trochu úsměvně designérovo pozdější přiznání, že i přes kritiku Applu nosí Apple Watch. “Ale jen kvůli jejich fitness stránce. Jinak jsem u nich žádnou další využitelnost nenašel,” tvrdí. 

Ačkoliv mohou být Applu slova Franze von Halzhausena svým způsobem ukradená, pravdou je, že se nejedná o první známější osobnost, která si takto pustila pusu na špacír a do Applu se pustila. Vzpomenout ostatně můžeme třeba i na jeho spoluzakladatele Steva Wozniaka, který v minulosti například pronesl, že nepozná rozdíl mezi posledními několika řadami iPhonů, jelikož se mu zkrátka tyto telefony zdají naprosto stejné. Chybějící inovativnost je tedy na Applu čím dál více znát. 

Související články

Dnes nejčtenější

.