Zavřít reklamu

Není tomu tak dlouho, co zaměstnanecké řady Applu opustila oblíbená šéfka maloobchodu Angela Ahrendts, a už tu máme odchod další. Kalifornský gigant totiž dnes v noci oznámil, že jej opouští i šéfdesignér Jony Ive, který přímo zodpovídal za design produktů. Děje se tak po více než dvaceti letech po nástupu do společnosti. 

Odchod Iva z Applu přichází jako blesk z čistého nebe, jelikož mu v uplynulých měsících vůbec nic nenasvědčovalo. To může být zapříčiněno i tím, že vazby mezi ním a jablečnou společností zcela neopadnou ani po tomto kroku. Ive totiž zakládá vlastní designovou firmu s názvem LoveFrom, se kterou má Apple úzce v několika následujících letech spolupracovat. Je tedy vcelku pravděpodobné, že Iveho designová stopa bude na jablečných produktech vidět v dalších letech i přestože už právoplatným zaměstnancem Applu nebude. 

Designové týmy Applu nyní povedou Evans Hankey a Alan Dye, kteří byli Iveho blízkými spolupracovníky. Dohlížet pak na ně bude Jeff Williams, který se do historie Applu zapsal především vedením vývoje Apple Watch. Je však velmi pravděpodobné, že takto nastavené vedení se v brzké době opět změní a do čela designérů Apple dosadí podobně silnou osobnost jako byl Jony. 

Bude velmi zajímavé sledovat, jak přesně hodlá Apple s novou Iveho firmou spolupracovat a zda bude mít tato událost vliv na chystané produkty. Pravdou však je, že mnozí jablíčkáři volali po odchodu Iva z čela designových týmů dlouhé roky, jelikož již nebyli s jeho prací spokojeni jako dřív. Mladá krev by tak mohla do jisté míry pomoci. Otázkou však je, jak moc jí Jony ze své nové pozice dovolí do Applu proudit. To vše však ukáže až čas. 

Jony Ive

Související články

Dnes nejčtenější