Zavřít reklamu

Sekající se video nemá rád absolutně nikdo – tím spíš, když se jedná o snímek, který vás skutečně baví. Sledujete-li rádi Netflix přes mobilní či tabletovou aplikaci, následující řádky by pro vás mohly být solidním přínosem. V mobilní aplikaci je totiž relativně skryta vychytávka, která vám prozradí, zda můžete či naopak nemusíte očekávat sekání přehrávače. 

Mobilní aplikace Netflixu obsahuje konkrétně odkaz na vlastní test rychlosti vašeho datového připojení, který je provozován přímo Netflixem. Stačí, když po přihlášení do služby tapnete na svou profilovou fotku, dále zvolíte Nastavení aplikace a pak už jen sjedete na položku Test rychlosti připojení. Jakmile tak učiníte, otevře se vám okamžitě v prohlížeči speed test, který vám po chvilce ukáže vaší rychlost v Mbps. A právě ty vám bohatě stačí k vytvoření si očekávání (ne)sekajícího se zážitku. 

Na podpůrných stránkách Netflixu se totiž lze dočíst, že na standardní rozlišení (tedy SD) stačí rychlost připojení 3 Mbps, na vysoké rozlišení (HD) je to 5 Mbps a na 4K/Ultra HD (UHD) je to pak 25 Mbps. Tyto hodnoty tedy pak už jen stačí porovnat s vámi naměřenou rychlostí a hned víte, na čem jste. Díky měření si pak lze ručně nastavit rozlišení přehrávání, popřípadě nechat vše na Auto režim, ve kterém si bude aplikace přenastavovat rozlišení dle dostupné rychlosti internetu sama. 

Dnes nejčtenější

.