Zavřít reklamu

Když jsem dnes chtěl vytvořit reklamu přes sociální síť Facebook a zvolit k ní „akční tlačítko“ poslat zprávu přes WhatsApp, setkal jsem se s zamítnutím. Facebook, kterému patří WhatsApp, se potýká se změnou smluvních podmínek používání služeb WhatsAppu, o čemž se můžete dočíst například v článku: Nebojte se odsouhlasit nové podmínky WhatsApp.

Zatímco v USA a dalších zemích mimo EU a Indii jsou uživatelé nuceni buď odsouhlasit podmínky WhatsAppu a nebo se jej postupně vzdát, v EU je Facebooku tato politika takříkajíc k ničemu. Podmínky sice odsouhlasit musíme i zde, ovšem díky GDPR není možné, aby WhatsApp předával informace o uživatelích dalším sítím ve společnosti Facebook, mimo jiné i stejnojmenné sociální sítí Facebook. Možné to navíc samozřejmě není ani naopak a sociální síť nemůže předávat data společnosti WhatsApp.

To se již nyní projevuje prvním problémem, kdy v případě, že chcete na Facebooku vytvořit reklamu a zvolit v ní možnost poslat daný příspěvek přes WhatsApp, můžete to udělat, ovšem jen v případě, že budete cílit mimo EU a Indii. Facebook vám doslova napíše: „EU a Indii zahrnout nemůžete: reklamy, které spouští WhatsApp, nelze cílit na lidi v určitých zemích. Pokračovat můžete tak, že odeberete všechny země EU a Indii.

Související články

Dnes nejčtenější

.