Zavřít reklamu

Včera večer vydal Apple poměrně nečekaně další minoritní updaty svých aktuálních operačních systémů. Ačkoliv v popiscích aktualizací moc sdílný nebyl, na vývojářském portále nakonec přeci jen zveřejnil detaily ohledně toho, na co přesně se updaty zaměřují a tedy ve výsledku i proč byste si je měli co nejdříve nainstalovat. 

Nečekané vydání updatů bývá zpravidla zapříčiněno nutností rychlé opravy nějaké bezpečnostní trhliny, což platí i tentokrát. Podle informací Applu se chyba týká konkrétně frameworku WebKit, tedy zjednodušeně řečeno nástroje pro procházení webu jak přes prohlížeč, tak třeba aplikace. Jednat se konkrétně mělo o trhlinu, která měla útočníkům na zařízeních spouštět škodlivý kód přes webové stránky a tím následně převzít část kontroly nad zařízením a daty v něm. Kalifornský gigant má navíc indície toho, že se tyto útoky ve světě skutečně děly. Přímo to sice nepotvrdil, avšak v dokumentu doslova píše, že ke zneužití mohlo dojít, což je fráze, kterou zpravidla používá pro nepřímé potvrzení toho, že se tak stalo.

Pokud tedy nejste příznivci nejnovějších updatů a do instalace iOS 14.5.1 a dalších včera vydaných aktualizací se vám nechce, měli byste si být vědomi toho, že se tentokrát vystavujete riziku ještě většímu než obvykle. Je sice pravda, že pravděpodobnost útoku na vás je sice malá, ale vždy je lepší jí eliminovat pomocí bezpečnostních záplat na naprosté minimum – tím spíš, když update nepřináší absolutně nic jiného vyjma zmíněné záplaty. 

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější