Zavřít reklamu

Pořídili jste si iPhone 12 nebo iPhone 12 mini a trápí vás poškozená barva na jeho stranách? Věřte, že s tímto problémem nejste sami, a že si za něj v žádném případě nemůžete. Na internetu se začaly tento týden objevovat zprávy o tom, že některé iPhony 12 a 12 mini trpí ztrátou barvy na okrajích.

Na problém upozornil mimo jiné také web Svetapple, který se zmiňoval o iPhonu 12 v barevné variantě (PRODUCT) RED. Zmíněný přístroj byl zakoupen v listopadu a jeho majitel jej používal výhradně v obale. V průběhu posledních čtyř měsíců ale začalo u telefonu docházet k výraznému vyšisování barvy po stranách. iPhone 12 byl zakoupen coby služební telefon, nebyl v žádném případě používán v jakkoli škodlivém nebo nebezpečném prostředí, a byl celou dobu nošený v obalu. Vyblednutí barvy bylo výrazně pozorovatelné hlavně v oblasti okolo zadního fotoaparátu přístroje, na ostatních místech je ale barva údajně zcela nepoškozená.

Ukazuje se ale, že se tento problém s největší pravděpodobností netýká zdaleka jen iPhonu 12. Podobné vyblednutí barvy je možné pozorovat také u některých modelů předchozích generací, jako je třeba iPhone 11 nebo iPhone SE (2020). Tyto smartphony jsou rovněž vybavené hliníkovými boky. Na problémy s blednutím barvy na příslušných místech si stěžují někteří uživatelé také na různých diskuzních fórech o Applu, přičemž k problémům nedochází jen u odstínu (PRODUCT) RED, ale také u černé nebo zeleně zbarvené varianty. Zajímavé je ale také to, jak rychle došlo k vyblednutí barvy v případě zmíněného iPhonu 12. Zatím není jasné, jak moc je tento problém rozšířený, podle všeho ale určitě nejde jenom o hrstku ojedinělých případů.

Související články

Dnes nejčtenější

.