Zavřít reklamu

O nové sociální síto Clubhouse slyšel v posledních týdnech snad každý. Jedná se totiž o velmi zajímavý nový způsob komunikace založený na hlasových hovorech, které jsou v době pandemie koronaviru svým způsobem vzácné. A jelikož hvězda Clubhouse stále stoupá, začíná svým způsobem vadit již roky zaběhlým “tradičním” sociálním sítím ve formě Facebooku či Twitteru. Zatímco druhý jmenovaný tak již svou verzi Clubhouse testuje, první na ní teprve začal pracovat. Je nicméně jasné, že právě ze strany Facebooku hrozí Clubhouse o poznání větší nebezpečí, jelikož je celosvětově rozšířenější. 

Pokyn k zahájení vývoje kopie Clubhouse měl ve Facebooku padnout teprve nedávno s tím, že vzešel od samotného Marka Zuckerberga. Ten se navíc do prací na platformě možná sám částečně zapojí, jelikož se v minulých dnech objevil v relativně velkém množství diskuzních místností na Clubhouse, ve kterých přednášel zejména o rozšířené realitě. Při svém přednesu si ale samozřejmě velmi pravděpodobně ověřoval veškeré funkce nové platformy. 

Ačkoliv není v tuto chvíli zcela jasné, kdy bychom se mohli kopie Clubhouse z dílny Facebooku zatím interně přezdívané jako Fireside dočkat, je prakticky jasné, že to dlouhé čekání nebude. Facebook se totiž bude chtít zcela určitě co nejvíce svézt na “hype”, které v současnosti kolem Clubhouse je a jehož délku samozřejmě nelze s předstihem odhadnout. Pravděpodobně nás tak od spuštění jeho verze dělí dny, maximálně pak týdny. 

Související články

Dnes nejčtenější

.