Zavřít reklamu

Ještě nedávno by zřejmě jen málokoho napadlo, že se v dnešní tvrdé konkurenci sociálních sítí dokáže prosadit další. Koncept Clubhouse je však od všech současných platforem natolik odlišný, že se jí to podařilo a co víc – v tomto světě zatím poměrně dost září. Stažení této aplikace se totiž již počítají na miliony. 

Na boom okolo Clubhouse si nyní posvítila analytická společnost App Annie, která se v minulosti ukázala jako velmi slušně informovaná. Dle jejích dat má v současnosti Clubhouse na kontě již více než 8 milionů stažení a pozor – tato čísla se navíc stále vztahují jen k App Store. Aplikace je totiž v současnosti stále dostupná jen pro iOS. Velmi zajímavé je pak to, že více než třetinu stažení Clubhouse zvládli uživatelé za únor – konkrétně více než 3,5 milionů. Je tedy zcela evidentní, že hlad po Clubhouse neustále roste. 

Jak již bylo zmíněno výše, úspěch Clubhouse je do jisté míry zapříčiněn její odlišností od Facebooku, Instagramu či Twitteru. Namísto textu je totiž založena na hlase a konverzacích, kterých je v dnešní pandemické době poskrovnu. Velkou vzpruhou jsou pak pro Clubhouse velmi pravděpodobně i vlivné osobnosti prakticky ze všech odvětví, které jej navštěvují a diskutují na nich o nejrůznějších tématech. Vzpomenout můžeme například šéfa Tesly Elona Muska či Facebooku Marka Zuckerberga. Je nicméně otázkou, jak s platformou zahýbe její vpád na Androidy a tedy i její úplné odemčení světu. Je totiž jasné, že i její nynější punc exkluzivity jí v očích uživatelů činí atraktivnějším. 

Související články

Dnes nejčtenější

.