Zavřít reklamu

Je tomu pár dní od vydání první bety iOS 14.5, který nám přináší pořádnou porci novinek. Běžného uživatele může zajímat, jak se takové množství novot promítne do aspektů plynulosti systému a výdrže baterie. Dnes se podíváme na první zmíněný, a to u iPhonů SE 1.generace, 6s, 7, 8, XR a 11. Test jako obvykle provedl kanál iAppleBytes a přikládáme vám jej pod tento odstavec, abyste si obrázek mohli udělat sami.

Jako obvykle začneme u iPhonu SE 1. generace, u kterého vidíme spuštění systému dříve na aktuální verzi iOS, přičemž rozdíl je zhruba 1 sekunda. Při posuzování změn rychlosti se zaměříme na aplikace třetích stran, přičemž na iOS 14.4 lze pozorovat dřívější spuštění u Facebooku. Na betě pak lépe pracuje Twitter, Apollon for Reddit, VK, Snapchat i Instagram. U kolegy se stejným čipem, a sice iPhonu 6s, naskočí jablečný operační systém o pár desetin sekundy dříve na první betě. Na aktuálním systému lze opět pozorovat dřívější spuštění Facebooku a Snapchatu. Na betě se o něco lépe vede Twitteru a Instagramu. U iPhonu 7 si lze všimnout domovské obrazovky iOS 14 o něco dříve na zařízení s iOS 14.4. Na této verzi systému se opět o něco lépe daří Facebooku. K němu se potom přidává i Twitter, VK a Instagram. Beta je o něco více ku prospěchu Snapchatu.

IPhone 8 se spustí obdobně jako jeho předchůdce. Zde můžeme vidět jen drobný rozdíl ve prospěch Apollonu for Reddit, který se spustí dříve na iOS 14.4. Ostatní aplikace pracují obdobně. První zástupce modelů s Face ID se zapne dříve na zařízení s aktuální verzí iOS, přičemž rozdíl je maximálně sekundový. U aplikací je výsledek velmi vyrovnaný. Pokud se neotevřou v jeden moment, je vidět rozdíl maximálně v řádech desetin sekundy ve prospěch obou systémů. Vítěz tak jednoznačně určit nelze. Nejmladší ve výběru, tedy iPhone 11, nám odhalí domovskou obrazovku dříve na iOS 14.4. Rozdíl opět není nikterak markantní. K relativně velkému překvapení pozorujeme, že, byť je rozdíl opravdu malý, většina aplikací se rychleji spustí na iOS 14.4. Nejde ale o nic, čeho byste si během běžného používání všimli. Testujete první betu iOS 14.5?

Související články

Dnes nejčtenější

.