Zavřít reklamu

V pondělí byl zahájen další ročník každoročního veletrhu spotřební elektroniky CES 2021. Letošní ročník se vzhledem k současné situaci koná výhradně online – drtivá většina vystavovatelů prezentuje své letošní novinky v rámci veletrhu většinou na svých webových stránkách prostřednictvím videopřenosu v souladu s programem veletrhu. Apple se sice veletrhu CES nezúčastní coby tradiční vystavovatel, který by akci využil k představení svých nových produktů, to ale neznamená, že o sobě v průběhu CES nedá vůbec vědět.

Stejně jako v předchozích letech využila společnost Apple i letos největší světový veletrh spotřebitelské elektroniky k tomu, aby prezentovala svůj postoj k ochraně soukromí a bezpečí svých uživatelů. Zmíněná propagace proběhla prostřednictvím zveřejnění dvou krátkých reklamních spotů, ve kterých firma předvádí svou funkci Face ID a platební službu Apple Pay, respektive to, že údaje, související s těmito funkcemi a službami, nejsou v žádné případě sdíleny s Applem. Na obě reklamy se můžete podívat pod tímto odstavcem:

Když se veletrh CES konal v roce 2019, nechal Apple vyvěsit v blízkosti Las Vegas Convetion Center dva velké billboardy, na kterých zdůrazňoval svůj zodpovědný přístup k soukromí svých uživatelů. V loňském roce zase přímo na veletrhu vystoupila Jane Horvath, která má v Applu na starost soukromí. V průběhu svého proslovu promluvila mimo jiné o tom, jakým způsobem společnost Apple využívá šifrování k lepší ochraně uživatelských dat. Apple se opakovaně nechává slyšet, že soukromí a bezpečnost jeho uživatelů je pro něj prioritou, a často v tomto směru vylepšuje své produkty, služby i jednotlivé aplikace.

Související články

Dnes nejčtenější

.