Zavřít reklamu

První týden v novém roce se postupně chýlí ke konci. Jak už to bývá ve zvyku, tak vánoční svátky uběhly jako voda a momentálně už většina z nás očekává pouze minusové teploty. Jestliže jste byli celý minulý rok hodní a pod stromečkem jste na Štědrý den našli iPhone, popřípadě pokud jste si ním sami na Vánoce udělali radost, tak teď nejspíše řešíte, co vlastně udělat se starým iPhonem. Někteří jedinci si starší iPhone nechávají jako záložní, mnoho jedinců se však uchyluje k prodeji. Chcete-li i vy starý iPhone prodat, tak v tomto článku najdete kompletní postup, kterým byste měli projít. Jednak nepřijdete o žádná data, a jednak výrazně zvýšíte šanci na odkoupení.

Zálohujte starý iPhone

Pokud jste si pořídili nový iPhone a po spuštění jste jej přiblížili k tomu starému, tak se objevila výzva pro rychlý přenos dat a nastavení ze starého iPhonu na ten nový. Jedná se o nejjednodušší způsob, pomocí kterého můžete na nový iPhone přejít. Kromě toho samozřejmě můžete ale vytvořit také klasickou zálohu, a to buď lokálně do počítače či Macu, anebo na iCloud. Pokud se rozhodnete pro vytvoření lokální zálohy, tak připojte iPhone a na Macu otevřete Finder, kde vlevo na zařízení klepněte. Na operačním systému Windows otevřete aplikaci iTunes, kde se přesuňte na obrazovku s vaším zařízením. Pak už jen stačí zálohování spustit. Zálohu na iCloud pak provedete tak, že na starém iPhonu přejdete do Nastavení -> váš profil -> iCloud -> Záloha na iCloudu, kde klepněte na Zálohovat. Samozřejmě musíte být připojeni k Wi-Fi.

Odhlášení z Apple ID a obnova do továrního nastavení

Jakmile budete mít staré zařízení kompletně zálohované, tak je nutné provést odhlášení z Apple ID, a poté zařízení převést do továrního nastavení. Pro odhlášení zařízení z Apple ID přejděte do Nastavení, kde nahoře otevřete váš profil. Zde pak sjeďte úplně dolů a klepněte na tlačítko Odhlásit se. Nakonec zadejte heslo k vašemu Apple ID a odhlášení potvrďte.

Jak už jsem zmínil výše, tak je nyní nutné zařízení obnovit do továrního nastavení. Toho docílíte tak, že přejdete do nativní aplikace Nastavení, kde rozklikněte sekci Obecné. Zde pak sjeďte úplně dolů a rozklikněte kolonku s názvem Resetovat. Zde už jen stačí, abyste klepnuli na možnost Smazat data a nastavení. Pokud na iCloudu nemáte aktuální zálohu, tak vyberte možnost Zálohovat a smazat, pokud jste zálohování provedli, tak klepněte na Vymazat. Nakonec se stačí opět autorizovat heslem k Apple ID a reset do továrního nastavení potvrdit.

Pořádně iPhone očistěte

Pokud jste úspěšně došli až k tomuto kroku, tak to znamená, že jste zařízení úspěšně zálohovali, odhlásili a resetovali do továrního nastavení. Nyní je nutné, abyste váš iPhone pořádně očistili, a to především v současné době pandemie. Zamyslete se nad tím, kde všude a jak často iPhone chytáte do rukou. Na jeho těle se nachází spousty bakterií a ve vašem zájmu je, abyste se jich zbavili. Displej zařízení stačí očistit hadříkem namočeným ve vodě, záda iPhonu pak můžete setřít nějakým dezinfekčním prostředkem. Na detaily v podobě přepínače tichého režimu, bočních tlačítek či otvorů reproduktorů pak můžete využít kartáček s jemnými štětinkami, anebo vatovou tyčinku do uší. Tak stejně vyčistěte Lightning konektor, ve kterém se často nachází spoustu prachu. Se vším vám pomůže článek, který přikládám níže.

Fotografie upoutají pozornost

Ihned poté, co váš starý iPhone očistíte, byste měli pořídit nějaké fotografie. Berte v potaz, že právě fotografie jsou tím, co nejvíce upoutá potenciálního kupce. Nejlépe uděláte, pokud fotografie vytvoříte pomocí zrcadlového fotoaparátu. Pokud zrcadlový fotoaparát nevlastníte, tak zkuste poprosit například kamaráda. Samozřejmě můžete využít také svůj nový iPhone, který disponuje kvalitní fotosoustavou. Fotografie musí být detailní a ostré.

Recenze iPhone 11 Pro Max
Zdroj: redakce Letem světem Applem

Správně napsaný inzerát

Po nafocení fotografií už jen stačí, abyste si připravili samotný inzerát. Samotný inzerát by měl být stručný a přehledný, tak stejně zde není příliš prostoru pro gramatické chyby. Jestliže češtinu úplně neovládáte, tak si text nechte napsat či alespoň zkontrolovat od někoho, kdo je na tom lépe. Pokud potenciální kupující uvidí inzerát s chybami, může ho to odradit, stejně jako nekvalitní fotografie. V inzerátu žádným způsobem nelžete a uveďte vše na pravou míru. Konkrétně nezapomeňte uvést info o produktu, tedy jeho název a typ, barvu, kapacitu úložiště, datum zakoupení, platnost záruky a další. Nebojte se k prodávanému iPhonu přiložit také nějaké příslušenství – stejně ho u nového zařízení nevyužijete.

Vzor inzerátu

Prodám zlatý iPhone 11 Pro Max 64 GB včetně krabičky. Zařízení má po těle lehké oděrky z běžného používání, na displeji bylo po celou dobu používání nalepeno ochranné sklo. iPhone byl zakoupen 14. března 2020 v Mobil Pohotovosti, záruka je platná dva roky, tzn. do 14. března 2022. K iPhonu přidám zdarma tři obaly a ochranné sklo navíc. Cena je 19 990 Kč, při rychlém jednání možná sleva.

Kde inzerát vložit?

Inzerát můžete vložit na nespočet inzertních portálů v Česku i na Slovensku. Osobně vám ale doporučuji náš Letem světem Applem Bazar, na kterém jsem já osobně už prodal několik věcí. Po přesměrování na stránku stačí pouze v pravé části obrazovky kliknout na Přidat inzerát a vyplnit jednoduchý formulář. Dostanete se tak do podvědomí čtenářů magazínu a věřím, že se vám zrovna na váš inzerát někdo ozve.

Související články

Dnes nejčtenější