• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Upozornění: českými bazary se šíří podvodné inzeráty Apple produktů s falešnými fakturami

  To, že nákup elektroniky z druhé ruky obnáší určitá rizika, dnes ví nebo tuší prakticky každý potenciální kupující. V posledních měsících se objevila nová podvodná praktika, na kterou upozornili zástupci společnosti ExaSoft Holding a.s.

  Na internetových bazarech, jako jsou například bazos.cz, hyperinzerce.cz, avizo.cz a další, se začaly objevovat na první pohled výhodné nabídky Apple produktů, především iPhonů a MacBooků. Prodávající, který vystupuje pod různými jmény, používá vždy stejný postup: s vymyšlenou historkou prodává pod cenou Apple produkty. Uvádí, že se jedná o zboží z oficiální české distribuce s dvouletou zárukou, a své tvrzení podkládá fakturou od některého z velkých českých prodejců, mimo jiné i e-shopu a sítě prodejen www.exasoft.cz.

  Ve skutečnosti se však jedná o faktury, které si prodejce vytváří sám a jejich vzor je vždy stejný. Opatří je neexistujícím evidenčním číslem, padělaným razítkem a fiktivním podpisem. Na základě této faktury nelze v případě problému uplatnit záruku. Samotný původ nabízeného zboží je nejasný.

  Rozhodnete-li se zakoupit zboží značky Apple v internetovém bazaru, buďte obezřetní a ověřte si číslo faktury u prodejce, u kterého měl být produkt údajně zakoupen, na podobné dotazy jistě rád odpoví. Ušetříte si tím mnoho nepříjemností a případné zklamání v případě poruchy zařízení.

  Padělané faktury, které se tváří jako z e-shopu ExaSoft.cz, obsahují ve skutečnosti neexistující razítko, fiktivní evidenční číslo a vymyšlené údaje o kupujích:

  fa2

  fa1

  Leitz

  Diskuze

   Dobrý den, k doplnění, nejedná se pouze o produky Applu, ale i o produky dalších výrobců. Tato osoba hojně zneužila i serveru sbazar.cz. Pokud se Vám stalo, že Vás paní Balážová zneužila, prosím kontaktujte PanR@post.cz. Je nás víc a bylo by fajn, abychom o sobě věděli. Díky

   Zdravím, tak taky bych chtěl přispět. Sháním iPad tak pokukuju po bazarech atd…našel jsem inzerát na apple iPad mini 4 128 GB – nerozbalený, v zatavené fólii s fakturou za 7000,- (haha), ale nedalo mi to a napsal jsem dotyčné osobě, samozřejmě že prodejce hned reagoval a snažil se mi tablet prodat. Emailem mi přišly fotky jak zataveného tabletu tak i faktury. Pořád mi to nedalo tak koukám na stránky exasoftu a pak vidím kontakt, tak jsem tam zavolal a jak jinak než, že faktura je fake 🙂 Zde je inzerát, aby se někdo nespálil –

   http://bazar.jablickar.cz/bazar/detail-inzeratu/?id=3430

   Ještě abych nezapomněl jednalo se o tutéž osobu jako předešlém komentu! Nikola Balážová, kdyby někdo chtěl přeposlat mail, který jsem obdržel od pí. Balážové tak není problém!

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  Další články

  HighSky - Obchodujte online