Zavřít reklamu

To, že nákup elektroniky z druhé ruky obnáší určitá rizika, dnes ví nebo tuší prakticky každý potenciální kupující. V posledních měsících se objevila nová podvodná praktika, na kterou upozornili zástupci společnosti ExaSoft Holding a.s.

Na internetových bazarech, jako jsou například bazos.cz, hyperinzerce.cz, avizo.cz a další, se začaly objevovat na první pohled výhodné nabídky Apple produktů, především iPhonů a MacBooků. Prodávající, který vystupuje pod různými jmény, používá vždy stejný postup: s vymyšlenou historkou prodává pod cenou Apple produkty. Uvádí, že se jedná o zboží z oficiální české distribuce s dvouletou zárukou, a své tvrzení podkládá fakturou od některého z velkých českých prodejců, mimo jiné i e-shopu a sítě prodejen www.exasoft.cz.

Ve skutečnosti se však jedná o faktury, které si prodejce vytváří sám a jejich vzor je vždy stejný. Opatří je neexistujícím evidenčním číslem, padělaným razítkem a fiktivním podpisem. Na základě této faktury nelze v případě problému uplatnit záruku. Samotný původ nabízeného zboží je nejasný.

Rozhodnete-li se zakoupit zboží značky Apple v internetovém bazaru, buďte obezřetní a ověřte si číslo faktury u prodejce, u kterého měl být produkt údajně zakoupen, na podobné dotazy jistě rád odpoví. Ušetříte si tím mnoho nepříjemností a případné zklamání v případě poruchy zařízení.

Padělané faktury, které se tváří jako z e-shopu ExaSoft.cz, obsahují ve skutečnosti neexistující razítko, fiktivní evidenční číslo a vymyšlené údaje o kupujích:

fa2
fa1
iPhone 5s

Související články

Dnes nejčtenější

.