Zavřít reklamu

Máte-li chytrou televizi z dílny LG z roku 2018, v uplynulých hodinách či dnech jste zřejmě zažili příjemné překvapení. LG totiž začalo po celém světě uvolňovat update televizního operačního systému webOS, ve kterém na jeho televizory míří nedávno slíbená podpora AirPlay 2 a HomeKitu. To jinými slovy znamená, že díky těmto novinkám ušetří méně nároční uživatelé za Apple TV. 

Přesný seznam modelů z roku 2018, na který podpora AirPlay 2 a HomeKitu dorazí, sice v tuto chvíli k dispozici nemáme, jednat by se však mělo o OLED, Super UHD a UHD televize. Jedná se tedy primárně o modely se “SK” či “UK” v názvu v případě LCD panelu a “B8” či “Z8” v OLED panelů. Podporovaných modelů je ale zcela určitě ještě více a až čas ukáže, které všechny to jsou. 

smart_tv_airplay_game_of_thrones

Jak již bylo zmíněno výše, podpora AirPlay 2 a HomeKitu míří do televizí skrze softwarový update televizního operačního systému webOS. Pokud tedy smart TV z roku 2018 vlastníte, ale na televizi zatím podporu nevidíte, zkontrolujte si aktuálnost operačního systému v ní. Co se pak týče využitelnosti funkcí, AirPlay 2 můžete využít například pro snadné přehrávání hudby či videoobsahu, HomeKit zase pro (de)aktivaci televize přes aplikaci Domácnost ve vašem Apple zařízení. 

Související články

Dnes nejčtenější

.