Zavřít reklamu

V letošním roce jsou zřejmě největší novinkou zařízení se skládacími displeji, byť jsme se zatím žádného kvůli několika problémům oficiálně nedočkali. K Samsungu a Huaweii se přidá v tomto novém segmentu zřejmě nový hráč. Podle analytika IHS Markit Jeffa Lina představí Microsoft v roce 2020 vlastní skládací tablet, který bude dalším přírůstkem do řady Surface.

Jeden z konceptů skládacího iPhonu:

 

Podle Lina se bude jednat o tablet s úhlopříčkou 9“ s poměrem stran 4:3. Zajímavější je ovšem informace, že by v něm měl tepat nový operační systém Windows Core, který by měl umět zvládnout spustit aplikace operačního systému Android. Tablet by měl rovněž podporovat iCloud, který je dostupný pro uživatele Windows 10. V novém tabletu by se měl nacházet procesor z řady Intel Lakefield vyrobený 10nm technologií. Nový Surface by měl dorazit nejpozději v první polovině příštího roku.

Vzhledem k problémům, které postihly Samsung i Huawei u jejich skládacích smartphonů a kvůli kterým musely být jejich prodeje odloženy, bude zajímavé sledovat, zda se potížím zvládne vyvarovat Microsoft. Vzhledem k očekávané podpoře androidích aplikací není rovněž jasné, jak míní Microsoft do svého operačního systému implementovat Google Play.

Není to poprvé, co bylo slyšet o Microsoftu jakožto o potenciálním výrobci zařízení s více displeji. Začátkem letošního roku se objevily zprávy o chystaném smartphonu z dílny Microsoft se dvěma displeji, který měl nést pracovní název Centaurus. Zda se tedy na zařízení se dvěma displeji vrhne i Microsoft zřejmě tedy uvidíme v několika následujících měsících. Přáli byste si, aby s něčím podobným přišel v brzké době i Apple?

Související články

Dnes nejčtenější