Zavřít reklamu

Jihokorejská společnost LG v posledních dnech pravděpodobně nezvládla interní komunikaci a u svých fanoušků si tak připsala pořádný trapas. Nedávno jsme se totiž dočkali podpory AirPlay 2 a HomeKit na vybraných televizorech z roku 2019 a následně jsme se dozvěděli, že se tato novinka ještě letos dotkne i některých modelů z roku 2018. Všichni uživatelé netrpělivě čekali a těšili se – bohužel však byli zklamáni, alespoň doposud. V pátek jsme vás informovali o tom, že LG mění plány a podpora na dva roky staré televizory nakonec nedorazí. Dnes máme pondělí a jihokorejská společnost si to opět rozmyslela.

Vraťme se ale ještě k pátečnímu incidentu. Na twitterovém účtu LG UK se objevil příspěvek, který už byl bohužel smazán, podle kterého společnost nemá v plánu zavést podporu pro zmiňovanou generaci televizorů. Dnešní oznámení už zní podstatně jinak a paradoxně přichází od stejného zdroje – z Twitter účtu LG UK. Podle příspěvku si uživatelé po celém světě již nyní mohou užít aplikaci Apple TV na svých LG OLED a Super UHD televizorech z roku 2018, přičemž na verze UHD TV program dorazí ihned vzápětí. Nadále se zde můžeme dočíst, že se ještě letos dočkáme podpory Apple AirPlay 2 a HomeKit, přičemž bližší informace se dozvíme hned po vydání příslušné aktualizace.

Podpora by měla konkrétně dorazit na LCD televizory, které mají v názvu SK či UK, a pro modely s OLED panelem, jejíchž jméno „zdobí“ označení B8 až Z8. Funkce AirPlay 2 jablíčkářům umožní zrcadlit či živě vysílat obsah z jablečných zařízení do chytré televize, a to bez nutnosti mít Apple TV. Co se týče podpory HomeKitu, tak ten uživateli umožní ovládat hlasitost, zdroj přehrávání, napájení a řadu dalších vlastností skrze Siri a nativní aplikaci Domácnost.

Dnešní vyjádření na Twitteru:

Co za současnou situací stojí je samozřejmě nejasné. Jihokorejská společnost na páteční incident nikterak nereagovala. Na vině může být buďto chyba v interní komunikaci, nebo za tím může stát síla uživatelské základny. Ihned po oznámení, že se podpory na zmiňovaných televizorech z roku 2018 nedočkáme, se na LG na sociálních sítích strhla obrovská lavina kritiky. V současné době navíc někteří uživatelé ztratili důvěru ve značku a novinkám uvěří až v momentě, kdy dojde k jejich vydání.

Dnes nejčtenější

.