Zavřít reklamu

Nabídku produktů z dílny Applu má již brzy obohatit novinka ve formě lokalizátoru nebo chcete-li lokalizačního přívěsku AirTag. Na té totiž kalifornský gigant pracuje již řadu měsíců a jak se nyní zdá, vývoj je již téměř v cíli. Vyplývá to alespoň z vývojářských bet iOS a iPadOS 14.4, ve kterých začaly na uživatele při spuštění aplikace Najít čas od času vyskakovat okna informující o možnostech spárování právě lokalizátorů AirTags s non-Apple předměty. 

Vyskakovací okno s rozhraním pro spárování non-Apple předmětů propojených s lokalizátory AirTags sice obsahuje operační systém iOS již relativně dlouho, doposud jej však skrýval jen hluboko v kódu a jeho zobrazení přímo na displeji iPhonu bylo pro běžného smrtelníka prakticky nemožné. To se však nyní zřejmě chybou Applu změnilo, jelikož je okno již viditelné poměrně velkému procentu beta testerů využívajících iOS a iPadOS 14.4. S ohledem na tuto skutečnost se dá navíc předpokládat, že Apple chystá představení AirTagů na brzkou dobu, jelikož kvůli němu evidentně sáhl do kódu iOS 14.4 a vyskakovací okno určitým způsobem upravil – tedy de facto zviditelnil nebo posunul více vpřed.

Kdy přesně bychom se mohli odhalení AirTagu dočkat je sice v tuto chvíli otázkou, nicméně s ohledem na úpravy v iOS 14.4 a informacím z posledních týdnů, dle kterých se měl tento produkt ukázat už během listopadu letoška, avšak kvůli potížím s vývojem a výrobou jej Apple odsunul na začátek roku 2020, se zdá jako nejpravděpodobnější jeho představení v první části roku 2021. Vše však ukáže v tomto směru až čas. 

Související články

Dnes nejčtenější

.