Zavřít reklamu

Pokud se podíváme na službu Applu na streamování hudby, čili Apple Music, jistě uznáte, že jedničkou v tomto segmentu je Spotify, které má daleko více uživatelů a mnohdy i lepší funkce. Jedna z nich je teď vyzdvihována, naopak její ekvivalent v Apple Music se stal terčem kritiky a posměchu.

Pokud zabrouzdáte na sociální sítě, pravděpodobně v těchto dnech narazíte na často sdílenou funkci Spotify Wrapped 2020. Tato funkce vám přehledně do dvou sloupců seřadí pětici vašich nejoblíbenějších umělců a nejoblíbenějších skladeb v tomto roce. Nad tím vším rovněž uvidíte logo nejoblíbenější skupiny či interpreta. Pod tímto seznamem dále můžete zpozorovat počet minut poslechu a nejoblíbenější žánr. Jedná se skutečně o zajímavou funkci a možná i vy budete překvapeni, jaká data vám aplikace „vyhodí“. Spotify Wrapped 2020 je tak nyní velkým hitem a během několika dní budeme na grafy na sociálních sítích narážet v podstatě dennodenně. Obdobu má i Apple Music, a to funkci s názvem Replay. Bohužel její fungování je v porovnání se Spotify více než chabé, což se spoustě uživatelů nelíbí. Apple Music ve funkci Replay totiž nabízí jen opravdu jednoduchý seznam s oblíbenými skupinami a skladbami, jehož vypovídací hodnota je v porovnání se Spotify téměř nulová. Navíc negeneruje stories a pouze vás odkáže na webovou stránku.

Ač je to možná hloupost a důležitější je samotný obsah služby, cena a kvalita přehrávané hudby, leckoho by jistě zajímalo, kolik minut za rok proposlouchal či jaký interpret mu nejvíce zněl v uších. Je smutné vidět, že u konkurence něco podobného udělat lze. Nicméně dle informací se Apple nechystá Replay nikterak upravovat. Tak třeba možná za rok.

Související články

Dnes nejčtenější