Zavřít reklamu

Je tomu jen pár hodin, co jsme vás na našem magazínu informovali o výrobní krizi iPhonů 12 Pro zapříčiněnou nedostatkem komponentů v čele s procesory Apple A14 Bionic. Že je problém skutečně vážný nyní potvrdily i zdroje agentury Bloomberg, podle kterých má Apple obří problémy i s čipy pro správu napájení, které zjednodušeně řečeno energeticky řídí celý telefon a komponenty v nich. I těch má mít totiž Apple k dispozici kritický nedostatek. 

Čipy pro správu napájení, který je s ohledem na letošní novinky ve formě 5G či velmi sofistikované fotosoustavy vytěžován více než kdy dříve, si vyvíjí Apple sám s tím, že o jejich výrobu se mají starat Texas Instruments a STMicroelectronics. Ani jedna z těchto společností nicméně v současnosti není schopná zajistit Applu dostatek těchto komponentů, což se výrazně podepisuje na dostupnosti novinek. Proč přesně se v tomto případě dostali výrobci do potíží nicméně není v tuto chvíli tak úplně jasné. 

S ohledem na veškeré dostupné informace pojednávající o problémech s výrobou iPhonů 12 Pro je tak jasné, že čelí Apple zřejmě jedné z největších výrobních výzev své historie. V uplynulých letech totiž obecně platilo, že když měl s výrobou problémy, byla zapříčiněna jen jedním komponentem. Nyní je však problém s celou řadou součástek, kvůli čemuž je uvedení výroby do stavu, ve kterém jí Apple potřebuje, takřka nemožné. Snad se mu však přesto tento zázrak podaří zrealizovat a na pulty obchodů iPhony 12 Pro v brzké době a především pak v dostatečném počtu zamíří. 

Související články

Dnes nejčtenější

.