Zavřít reklamu

Přestože se nové iPhony 12 a 12 Pro prodávají již téměř celé dva týdny, minimálně druhý zmiňovaný model má v rukou minimum zájemců o něj. Nikoliv však proto, že by po něm byla nízká poptávka, ale zkrátka proto, že je ho kritický nedostatek. Ostatně, to potvrzují i stránky prakticky všech prodejců, ze kterých lze vyčíst, že se dodávky novinek čekají v naprosté většině konfigurací až na konci listopadu. Aby Apple vysokou poptávku po novinkách uspokojil, uchýlil se nyní podle zdrojů portálu Nikkei k nevídanému kroku – konkrétně přerozdělování komponentů. 

V minulosti platilo, že se na každý produkt nahlíželo z hlediska komponentů zcela samostatně a jakékoliv “vypůjčování si” součástek neexistovalo, jelikož ve výsledku ani nebylo potřeba. Zdroje z dodavatelského řetězce však nyní tvrdí, že Applu nezbývá kvůli obří poptávce o iPhonech 12 Pro okleštit výrobu iPhonů 12 spolu s některými dalšími staršími iPhony s kompatibilními komponenty a dokonce i některých iPadů, čímž ušetří díly použitelné pro iPhony 12 Pro, které pro jejich montáž následně i využije. Odpískat kvůli těmto krokům měl například už i výrobu dvou milionů iPadů (zřejmě modelů Air 4), kterou měl naplánovanou do konce letoška. Díly pro ně jsou totiž nyní zkrátka potřeba jinde. 

Kromě iPhonů 12 Pro jede na plné obrátky i výroba levnějších modelů v čele s iPhony 11, XR či SE 2. generace. I po těch je totiž stále obrovská poptávka, na kterou se nyní snaží kalifornský gigant zareagovat výrazným navýšením jejich výroby, díky čemuž by měl mít na Vánoce nachystáno více než 20 milionů kusů těchto zařízení. Co se pak týče objednávek iPhonů 12 Pro, jejich přesný počet bohužel k dispozici není. Naprostá většina analytiků se nicméně shoduje na tom, že je obří zájem o novinku velkým překvapením, jelikož se očekávala spíš silná poptávka po levnějších “dvanáctkách”, čemuž také Apple uzpůsobil zprvu výrobu. 

Související články

Dnes nejčtenější

.