Zavřít reklamu

Již během dnešního poledne jsme vás informovali o nedostupnosti nových iPhone 5s v zemích, ve kterých dnes začal oficiální prodej této novinky spolu s prodejem iPhone 5c. V současné době je již ve všech státech ve kterých Apple zahájil prodej vyprodáno a status nových dodávek se změnil na říjen/október. Analytici odhadují, že Apple by mohl za první víkend prodat 8 milionů iPhonů 5c a 5s, ovšem to by je musel mít. Zástupce společnosti Apple uvedl pro AllThingsD následující prohlášení: „Poptávka po nových iPhonech byla neuvěřitelná a v současné době jsme limitováni dodávkami iPhone 5s do některých obchodů.

Apple má s dodávkami nových iPhonů problémy každý rok a je skutečně zajímavé, že u iPadu mini o kterém jsme až do jeho představení neměli prakticky žádné informace, mohla společnost dokázat nabídnout dostatek tabletů pro celosvětový trh a spustit prodeje v ČR/SR zároveň s tím v USA a u iPhone 5s o kterém jsme půl roku znali skutečně vše, se nepodařilo vyrobit dostatečný počet kusů. Je pravdou, že iPhone je samozřejmě zhruba o dvě třetiny prodávanější než iPady, ale i tak je zvláštní, že Apple v roce 2013 nedokáže zajistit dostatek kusů.

To by se zřejmě dalo chápat v momentě, kdy společnost skutečně vše utají a bude nucena začít vyrábět nové produkty až po jejich oficiálním oznámení, ale to se v případě iPhone 5s nekonalo. Podle Wall Street Journal již Apple požádal své dodavatele o zvýšení dodávek zlatého iPhone 5s o jednu třetinu poté, co viděl enormní zájem o nový telefon ve zlaté barvě.

iPhone 5S_True_tone

Související články

Dnes nejčtenější

.