Zavřít reklamu

Last-minute problém. Tak přesně takto by se dala označit současná situace Applu v souvislosti s novou generací Apple Watch. Ta se totiž začala podle dostupných informací vyrábět sice teprve před pár dny, už jí však sužují problémy, které výrazně snižují výrobní objemy. Hodinek tak bude pravděpodobně po jejich uvedení na pultech obchodů nedostatek, či je možná začne Apple prodávat později, než původně předpokládal. Vyloučit pak bohužel nelze ani jejich pozdější představení. 

Výrobní problémy jsou podle asijských zdrojů zapřičiněny hned několika faktory, které však mají jednoho jmenovatele a to konkrétně nový design. Ten totiž zapřičinil problémy jak s výrobou šasi, tak i s následným sestavením komponentů. Výsledné hodinky kvůli tomu nedosahují kvalit, které Apple požaduje, a proto se nemůže jejich výroba rozběhnout na plné obrátky. Některé zdroje pak dokonce tvrdí, že Apple výrobu Apple Watch Series 7 zcela pozastavil, protože není jinak potíže schopen vyřešit. 

V tuto chvíli je ještě předčasné předpovídat, jak se celá situace s výrobou Apple Watch Series 7 vyvrbí. Pokud by se totiž podařily problémy Applu vyřešit v několika dní, stále existuje reálná šance, že zpoždění, které nyní nabírá, dokáže díky snaze dodavatelského řetězce dohnat. Budou-li však potíže přetrvávat déle, je nedostatek hodinek na pultech obchodů po jejich odhalení prakticky nevyhnutelný. Moudřejší bychom mohli být snad již brzy. 

Dnes nejčtenější

.