Zavřít reklamu

Při představení základních vlastností procesorů Apple Silicon na letošní WWDC se Apple poměrně dlouho chlubil tím, jak málo se i při maximálním výkonu, který má být dle jeho slov skvělý, zahřívají, Díky tomu si tak u nich bude moci dovolit nasadit daleko menší chladící systémy než je tomu nyní u jeho stávajících Maců, které pohání řešení od Intelu. Že nemluvil do větru se nyní podle Bloombergu chystá Apple potvrdit i novou verzí Macu Pro, na které již usilovně pracuje. Ta má být poháněna procesorem Apple Silicon a co víc – výrazně menší než její předešlá verze. 

Zdroje Bloombergu tvrdí, že si díky nasazení procesoru Apple Silicon může Apple u nové Macu Pro dovolit výrazné zmenšení jeho “bedny” a to konkrétně o polovinu. Z hlediska designu by se měla nicméně shodovat s tou, kterou Apple používá u svého “Inteláckého” Macu Pro nyní. Výrazné zmenšení si nicméně Apple dle všeho nemohl dovolit jen díky nízkému zahřívání procesoru, ale zřejmě i kvůli nutnosti odpískat možnost širší uživatelské konfigurace. S procesory Apple Silicon totiž budou dle všeho dodávány i vlastní grafické karty, které budou jako jediné s Apple Silicony kompatibilní. O nějakém větším uživatelském přizpůsobení, jako je tomu nyní, tedy dle všeho nebude moci být řeč. 

Kdy přesně by se měl první Mac Pro s procesorem Apple Silicon světu představit sice zdroje neuvedly, s ohledem na informace o probíhajícím vývoji se ale dá předpokládat, že se tak v úplně brzké době nestane. Někteří jablíčkáři dokonce spekulují nad tím, že by s ohledem na nutnost naprosto dokonalého dokončení tohoto drahého stroje mohl Apple jeho představení naplánovat až na rok 2022. Otazníky stejně tak visí i nad tím, zda jej bude prodávat místo nynější verze Macu Pro, nebo po jejím boku. 

Související články

Dnes nejčtenější