Zavřít reklamu

Od představení nových iPhonů 12 a 12 Pro nás budou sice dnes večer dělit teprve tři dny, už tu však máme jejich první relevantní výkonnostní testy. Ty prakticky potvrzují to, co všichni po představení iPadů Air 4 s procesorem určeným mimo jiné právě pro iPhony 12 – tedy velmi slušný výkonnostní nárůst oproti loňské modelové řadě. O kolik se tedy oproti nim iPhony 12 zlepšily?

Na světlo světa se zatím dostaly jen benchmarky iPhonů 12 Pro a 12 Pro Max, které jsou kromě čipsetu A14 Bionic osazeny i 6 GB RAM paměti. Ta nicméně nebude mít na výsledky výkonnostního testu žádný enormní vliv, takže lze naměřené hodnoty vnímat i jako hodnoty, kterých dosáhnou klasické iPhony 12. A jak si tedy novinky vedly? Loňskou řadu pro porazily z hlediska bodového skóre v Geekbench zhruba o 25 %, což není vůbec špatné číslo – tím spíš, když už jsou procesory řady A roky výkonné natolik, že je naprostá většina jablíčkářů není schopná vytížit. I nižší procentuální zvýšení výkonu je tak ve výsledku skvělým úspěchem.

Podle slov Applu je nový čip A14 Bionic suverénně nejrychlejším a nejvýkonnějším smartphonovým procesorem na trhu. Jako první se může pyšnit 5nm architekturou, díky které se povedlo například i výrazně zlepšit integrovaný Neural Engine. Ten se totiž nyní místo 8 jader chlubí hned 16, díky čemuž je až o 80 % výkonnější ve strojovém učení a operacích využívající AI. Dobré výsledky se tak od procesoru rozhodně daly očekávat. 

Související články

Dnes nejčtenější