Zavřít reklamu

Dnes v noci vydal Apple zcela nečekaně první vývojářské bety systémů iOS 14.2, iPadOS 14.2, tvOS 14.2 a watchOS 7.1. Jako již tradičně je tím nejsledovanějším iOS 14.2 a jelikož se za uplynulých pár hodin podařil vývojářům již poměrně slušně “rozebrat”, můžeme vám v následujících řádcích představit pět jeho největších novinek.  

  • Do ovládacího centra iPhonu lze nově vložit ikonku Shazam pro rozpoznávání hudby. Velmi zajímavé je přitom to, že pro vložení ikonky spouštějící rozpoznávání není nutné mít Shazam v iPhonu nainstalovaný. Do iOS 14.2 byly totiž některé jeho elementární prvky implementovány, díky čemuž se ikonka v ovládacím centru váže de facto jen na tento systémový prvek. Pro více informací či hlubší využití Shazamu bude nicméně i nadále nutný nainstalovat. 
  • Ovládací prvek pro přetáčení v ovládacím centru nyní zobrazuje návrhy budoucího obsahu a to i ve chvíli, když zrovna nic neposloucháte. Jinými slovy, pokud například doposloucháte hudbu či podcast a po chvíli si budete chtít pustit něco dalšího, iOS 14.2 vám navrhne, co by to mohlo být, přičemž bude vycházet z vašich preferencí a samozřejmě i služeb, které využíváte. 
  • AirPlay se dočkalo nového rozhraní v aplikacích, které působí méně rušivě. Místo okna přes celou obrazovku se totiž zobrazuje už jen jako menší vyskakovací okno sloužící pro rychlé přenastavení vámi požadovaného kanálu. 
  • Funkce Lupa dostala vychytávku v podobě Detekce osob, díky které se naučí rozpoznávat osoby a měřit mezi nimi a vámi pomocí AR alespoň hrubě vzdálenost. Velmi pravděpodobně se tak jedná o vychytávku, která má osobám s horším zrakem pomoci dodržovat rozestupy bránící šíření koronaviru ve světě. Právě dostatečná vzdálenost mezi lidmi je totiž jedním z klíčů k úspěchu. 
  • Máte rádi detaily? I na ty totiž Apple v iOS 14.2 myslel. Zářný důkazem může být ikona aplikace Watch, která se dočkala malého, ale hezkého upgradu. Apple v ní totiž předělal řemínek hodinek, které na ní byly vyobrazené a to konkrétně ze sportovního silikonového na Solo Loop – tedy jednokusový řemínek představený na úterním Apple Eventu. 

iOS 14.2 je sice zatím dostupný jen pro vývojáře, výhledově se však dá s jeho uvolněním počítat i pro veřejné beta testery. Pokud si tedy budete chtít novinky vyzkoušet ještě před vydáním veřejné verze tohoto systému, ani tentokrát s tím nebude problém. 

Související články

Dnes nejčtenější

.