Zavřít reklamu

Není čas ztrácet čas. Tak přesně tímto heslem se podle všeho řídí v posledních dnech Apple mnohem víc, než kdy dřív. Po velmi rychlém vydání nových verzí jeho OS v čele s iOS 14, které proběhne pouhý den po jeho úterní keynote, totiž spustil dnes v noci beta testování další verze iOS. Pokud však čekáte, že se jedná o iOS 14.0.1 či 14.1, jste na omylu. Letošní beta testování menších updatů iOS totiž začíná až od 14.2. Totéž přitom platí i u iPadOS a tvOS. Jediné watchOS se dočkalo “logického” označení 7.1. 

O tom, že má Apple v plánu brzy rozjet beta testování updatů pro jeho nové operační systémy se v uplynulých dnech – jako tradičně – šuškalo poměrně ve velkém. Jen málokdo však čekal, že se spuštění beta testování rozběhne takto rychle. Je nicméně důležité podotknout, že se zatím týká jen registrovaných vývojářů a je navíc dostupné jen přes portál Apple Developer, kde je nutné stáhnout instalační soubor updatu. Z těchto kroků se proto dá vyvodit, že je beta zatím v ne úplně uspokojivém stavu a její instalace by měla být prováděna výhradně za účelem přizpůsobení budoucích aplikací. Ostatně, přesně na to i Apple v jejím popisku upozorňuje na vývojářském portálu. 

iOS-14.2-betas
Zdroj: Apple

Je poměrně pravděpodobné, že brzké uvolnění vývojářské bety iOS 14.2 a potažmo dalších OS je ze strany Applu jakousi omluvou vývojářům za velmi rychlé vydání nových softwarů po konferenci. Pravdou totiž je, že zatímco běžné uživatele tato informace velmi potěšila, vývojáře spíše rozohnila, jelikož neměli své aplikace v mnoha případech pro iOS 14 a další systémy ještě zcela připravené a 24 hodin na jejich dokončení pro ně bylo smrtící. Pravý důvod zná však samozřejmě jen Apple. 

Dnes nejčtenější

.