Zavřít reklamu

Nová verze operačního systému iOS s označením 14 toho na iPhony (a potažmo iPady v iPadOS 14) přinese mnohem víc, než se původně očekávalo. Vyplývá to alespoň z celé řady náznaků v uniklém kódu tohoto systému, kterého se zhruba před měsícem zmocnil portál 9to5mac a od té doby jej velmi pečlivě prohledává. Díky tomu se tak nyní dozvídáme například o tom, že je pro iOS 14 připravovaná novinka ve formě widgetů umístitelných na domovskou obrazovku. 

V kódu iOS 14 se nově podařilo vývojářům spolupracujícím s 9to5mac objevit zmínky o widgetech pro domovskou obrazovku iPhonů a iPadů. Novinku nazývá Apple interně “Avocado” a podle všeho s ní chce umožnit uživatelům pracovat jako s klasickými aplikacemi. Jinými slovy – widgety bychom si mohli po ploše iPhonu či iPadu jakkoliv přemisťovat a nechávat si je přesně na místě, které nám vyhovuje, a nikoliv jen připínat na jedno místo, jak tomu je nyní u iPadOS 13. Díky tomu by tak widgety daleko lépe splynuly s aplikacemi a přestože by se jedno o jednu z největších designových změn domovské obrazovky iPhonů prakticky od jejich představení, ve výsledku by neměla působit nikterak rušivě. Záležet však samozřejmě bude i na vývojářích, kteří si s widgety budou muset poradit tak, aby nepůsobily rušivě, ale de facto jen jako standardní aplikace. 

Home Screen iOS 14
Koncept domovské obrazovky v iOS 14. Zdroj: Instagram TheAppleHub
Anketa

Uvítali byste možnost umístění widgetů na domovskou obrazovku iPhonu či iPadu?

Ano 59,83 %
Ne 40,17 %
Celkem hlasovalo: 1088

Podle dostupných informací je novinka zatím stále ve vývoji a ani Apple není stoprocentně rozhodnut, že jí do iOS 14 nasadí. Záležet bude velmi pravděpodobně na tom, jak se bude dařit její vývoj v následujících týdnech a potažmo i to, zda nebudou problémy s jinými částmi iOS 14, které dostanou od Applu prioritu a widgety na domovské obrazovce upozadí. Nicméně vzhledem k tomu, že jsou o ní zmínky v iOS 14 je jasné, že by jí Apple rád v této verzi systému viděl a pokud bude půjde vše podle jeho plánů, v červnu by se s ní měl na vývojářské konferenci WWDC pochlubit. Uvítali byste podobné vylepšení? Dejte nám vědět do komentářů, popřípadě skrze anketu. 

Veškeré doposud uniklé snímky iOS 14:

Související články

Dnes nejčtenější

.