Zavřít reklamu

Horní výřez v displeji iPhonů je trnem v oku mnoha jablíčkářů už od jeho představení. Jeho rozměry totiž nejsou zrovna malé, kvůli čemuž se docela podstatně do celkového designu iPhonů podepisuje. Když se proto v souvislosti s iPhony 12 začalo mluvit o jeho zmenšení, nejeden fanoušek Applu zajásal. Oslavy však byly, zdá se, předčasné. Zmenšení výřezu totiž postupně vyvrátila celá řada zdrojů a nyní poslední naděje udupal i přední Apple analytik Ming-Chi Kuo – tedy alespoň částečně. 

Podle zdrojů Kua letos ke zmenšení výřezu v displeji skutečně dojde, avšak jen u jednoho chystaného iPhonu 12. Řeč je konkrétně o nejmenším 5,4” modelu, u kterého by zřejmě výřez ve standardním rozměru nevypadal příliš dobře a tak se jej Apple rozhodl zmenšit. Jeho rozměrová úprava však je podle Kua minimální, takže bude na telefonu i nadále působit dosti rušivým dojmem. U zbylých modelů se pak nic takového nekoná, takže si budeme muset na jejich výřezový upgrade počkat minimálně do příštího roku. 

Kuo potvrdil i to, že se na dnešním Apple Eventu představení iPhonů 12 tak, jak jej známe, určitě nedočkáme. Telefony totiž ještě nejsou vyrobené v dostatečném množství, které by Applu zajistilo minimální čekání, takže je jejich představení odsunuto na říjen. Kdy přesně se v něm ukáží je nicméně zatím nejasné, byť se objevují spekulace točící se okolo jeho druhé poloviny. Dá se nicméně očekávat, že právě ty Apple utne dnes večer oznámením dalšího eventu, na kterém představí zbytek svých novinek. 

Dnes nejčtenější

.