Zavřít reklamu

V benchmarcích se objevil konkrétně základní model s procesorem Intel Core i5 s taktem 3,1 GHz a grafikou Radeon Pro 5300, který Apple prodává za 54 990 Kč. Ten se v něm v klasickém testu výkonu ukázal ve vícejádrovém testu zhruba o 20 % lepší než jeho základní předchůdce z roku 2019, což není vůbec špatný výsledek – tedy minimálně na základní model. Pokud by vás pak zajímala přesná čísla, v testu na jedno jádro získal v Geekbench nový iMac skóre 1090 bodů a v testu více jader 5688 bodů. Pokud však iMac osadíte osijádrem od Intelu s taktem 3,8 GHz a Turbo Boostem až 5,0 GHz, jste schopni se dostat až na skóre 1141 bodů u jednoho jádra a 7006 bodů u více jader.

Srovnávat grafický výkon základního modelu s loňskými top modely zřejmě příliš smysl nemá, jelikož je jasné, že s nimi novinka prohraje. Například na loňskou grafiku AMD Radeon Pro 570X ztrácí novinka s Radeonem Pro 5300 asi 40 % výkonu. AMD Radeon Pro Vegu 48 však naopak strká vcelku slušně do kapsy. Na výsledky se můžete podívat v grafu níže. 

large-5f2bda4336ab4
Zdroj: MacOtakara

Pokud vás zajímá, jak je na tom iMac z hlediska uživatelské upgradovatelnosti, na odpovědi si zatím budeme muset bohužel počkat. V průběhu včerejšího večera a dnešní noci se totiž ozývaly jak hlasy, že například SSD je nově připájené přímo k základní desce počítače a tudíž je prakticky nevyměnitelné, avšak tyto spekulace byly některými uživateli s možností nahlédnout do technických příruček Applu určených pro opravy dementovány. V tomto směru si tedy budeme muset počkat až na první důkladnější rozbor, který dorazí zřejmě v následujících desítkách hodin. 

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější