Zavřít reklamu

Před dvěma dny jsme měli možnost sledovat první letošní konferenci Applu, kde nám byly představeny nové operační systémy v čele s iOS 14, který samozřejmě přišel se slušnou náloží novinek. Většinu uživatelů ale také zajímá, jak se update podepíše na rychlsti či životnosti baterie. Na první atribut se podíváme už nyní, a to opět díky kanálu iAppleBytes, jenž provedl test rychlosti tradičně u iPhonů SE, 6s, 7, 8 a XR. Na celý test se můžete podívat v odkaze pod tímto odstavcem. Test baterie by pak měl přijít v horizontu několika příštích dní.

Jako tradičně začneme u iPhonu SE, u kterého naskočí operační systém dříve na zařízení s iOS 13, a to o téměř 4 sekundy. Nás ale jako obvykle nejvíce zajímají aplikace třetích stran, což bývá v posuzování rychlosti většinou nejprůkaznější. Zde je rozdíl jen několik desetin sekundy u aplikací YouTube a Snapchat, zbytek je vyrovnaný. I u iPhonu 6s vidíme domovskou obrazovku dříve na zařízení s iOS 13, ovšem tady je rozdíl daleko menší. Pracovat lépe vidíme na iOS 13 aplikace jako YouTube a Instagram. Pár desetin sekundy k dobru na iOS 14 má pak VK a Snapchat. I iPhone 7 se zapne dříve na iOS 13, opět je zde rozdíl několika sekund. Pokud ale pohlédneme na aplikace, zde je výsledek na obou systémech srovnatelný. Viditelnější rozdíl je pouze přibližně sekunda u Apollonu for Reddit ve prospěch aktuálního iOS.

Na řadu přichází iPhone 8 s čipem A11 Bionic, u nějž je možné pozorovat domovskou obrazovku dříve na zařízení s operačním systémem iOS 13, opět s vedením přibližně tří sekund. I zde je výsledek poměrně vyrovnaný, jelikož na iOS 14 pracují lépe aplikace jako YouTube a Snapchat. Na iOS 13 potom Apollon for Reddit a Twitter, žádné zásadní rozdíly zde ale nejsou. Na řadu přichází nejmladší ve výběru, u kterého se systém spustí dříve na iOS 14, ale pouze o desetinu sekundy. I u iPhonu XR můžeme pozorovat rozdíly ve prospěch iOS 13, a to u aplikací YouTube, Facebook a Twitter. Nejedná se ale o žádný propastný rozdíl. Podíváme-li se na test s odstupem, iOS 14 si špatně nevede. Samozřejmě je třeba notně přihlédnout k faktu, že se jedná o první betu. Apple má před sebou zhruba 3 měsíce úprav a věříme, že ostrá verze bude plně v pořádku. Líbí se vám iOS 14?

Související články

Dnes nejčtenější