Zavřít reklamu

O tom, zda je lepší telefon od Samsungu či Applu, se vedou diskuze prakticky od jejich vstupu na trh. Osobně bych vás nerad přesvědčoval o tom, která značka je tou správnou, protože je to v mnoha ohledech spíše otázkou vkusu a osobních preferencí. Pokud by vás však zajímalo, jak si nejnovější vlajkové lodě obou společnosti vedou mezi sebou v rychlostních testech, odpovím vám rád. Nejnovější test, který se objevil na YouTube kanále EverythingApplePro, totiž tuto záhadu rozklíčoval a potvrdil to, o čem mnoho fanoušků nakousnutého jablka dlouho snilo.

Výkon hodný nového smartphonu? Spíše ne

V testu se proti sobě postavil nedávno představený Galaxy Note8 a rok starý iPhone 7 Plus. Kvůli ročnímu rozdílu mezi oběma telefony by nejspíše většina z vás předpokládala snadné vítězství Samsungu. Ostatně i on sám si byl svým Note8 opravdu jistý a v mnoha ohledech ho pasoval na přemožitele rok starého iPhonu. Jak se však zdá, dost se přepočítal. V testu rychlosti, který spočíval v co nejrychlejším spuštění stejných aplikací na obou telefonech či rychlosti vyhledávání na internetu, totiž iPhone jasně ukázal, proč se řadí prakticky od svého představení mezi nejprodávanější telefony světa. Rychlostí rozdíly si prohlédněte ve videu pod tímto odstavcem sami.

U některých aplikací je rychlejší spuštění vcelku znatelné, u některých zase méně. Tak či tak bych však u telefonu, který Samsung osadil špičkovým čipsetem Snapdragon 835 a 6 GB RAM, čekal výkon poněkud přesvědčivější. Co na tom, že se jedná o dva rozdílné systémy a rozlišení displeje Note8 je oproti iPhonu v nebeských výšinách. Přesto však nejsou rozdíly mezi jednotlivými telefony tak obří, aby vás výrazně od nákupu jednoho z nich odradily či naopak přiměly. Každopádně je tento test odpovědí pro všechny pochybovače, kteří tvrdí, že je Apple se svými telefony o mnoho let za Samsungem. Byl by totiž o mnoho let starší telefon schopen konkurovat nejnovějšímu Note8? Nemyslím si.

Galaxy-Note8-vs-iPhone-7-Plus-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější