Zavřít reklamu

Výřez v displeji iPhonů je i zhruba tři roky po jeho prvním odhalení trnem v oku některých jablíčkářů, kteří proto volají po jeho odstranění či minimálně zmenšení. Právě zmenšení bychom se však naštěstí měli letos konečně dočkat. Vyplývá to jak z tvrzení mnoha analytiků z uplynulých měsíců, tak i ze včera uniklé fotky části displeje 5,4” iPhonu 12, na které je výřez dobře vidět. Jak se tedy tento prvek u novinek zmenší?

Obecně se očekávalo, že zmenšení bude u “dvanáctek” opravdu razantní. Jak se však alespoň podle uniklého displeje zdá, zmenšení bude nakonec relativně malé. Jak můžete vidět na snímku níže, který porovnává ve správném poměru velikosti výřezu 5,8″ iPhonu 11 Pro a 5,4” iPhonu 12, výřez se má zmenšit zhruba o jednu šestinu – tedy opravdu málo Přitom původní spekulace hovořily o zmenšení o polovinu či dokonce úplném odstranění, které též nemělo být pro Apple díky novým technologiím až tak problémové. Jak se však zdá, všechny potřebné komponenty pro správnou funkčnost Face ID se holt do ještě miniaturnějších rozměrů transformovat nepodařily. 

iphone 11 vs 12
Zdroj: MacRumors

Pokud tedy nejste příznivci velkých výřezů, ani letošní rok pro vás nebude příliš velkým potěšením. Tohoto výrazného prvku se totiž v žádném případě nezbavíme. Na druhou stranu je však potřeba brát v potaz to, že do něj Apple skrývá dosti unikátní technologii zabezpečení, jejíž překonání je v porovnání s jejími alternativami od Androidu téměř nemožné. A tento komfort holt něco stojí.

Související články

Dnes nejčtenější

.