Zavřít reklamu

V předešlých dnech jsme vám v rámci několika článku ukázali koncepty nového iPhonu 12, kterého se dočkáme za rok. Vzhledem k tomu, že je tříletý cyklus designu iPhonů u konce, tak se očekává, že právě příští rok bude po designové stránce přelomový. A všechny informace, které vynášejí mnohé zdroje, tomu přímo nasvědčují. Již po dobu tří let, tedy od iPhonu X, se na nejnovějších iPhonech v horní části displeje nachází výřez. Právě s tím bychom se však zřejmě měli u příští generace iPhonů rozloučit. To sice zřejmě nebude pro Apple ničím jednoduchým, jelikož senzory pro Face ID a ostatní funkce, které jsou umístěné právě ve výřezu, zabírají relativně dost místa, jak se však zdá, řešení už vymyslel.

Aby mohlo horní sluchátko fungovat, je nutné, aby byl někde umístěn výřez, skrze který by zvuk putoval. Jedna možnost by bylo tento výřez umístit do rámečku displeje, avšak v novém patentu Apple uvažuje nad tím, že využije vlastností OLED panelu a otvory vytvoří přímo v něm. Jednoduše řečeno, v displeji by Apple vytvořit naprosto miniaturní otvory, kterými by šířil zvuk. Všechny komponenty, které jsou pro funkčnost sluchátka potřebné, by poté byly umístěné klasicky pod displejem. Stejným způsobem by se Apple mohl také „zbavit“ všech ostatních prvků nyní umístěných ve výřezu.  Všechno tohle je možné právě díky technologii OLED, která by vytvoření prakticky neviditelných otvorů umožňovala. V případě LCD displejů by byl tento proces velmi složitý.

Podle toho, jaký komponent by byl umístěn pod displejem, by musel být také použit speciální barevný filtrační materiál, který by blokoval specifické vlnové délky světla. To by mohlo být užitečné i u ostatních prvků, například u TrueDepth kamery, která spoléhá na infračervené záření. Je však nutné podotknout, že Apple vytváří několik desítek patentů týdně. Proto je nutné brát právě tento patent (a všechny ostatní také) s velkou rezervou, jelikož ne všechny patentované funkce a vlastnosti se musí objevit v nových zařízeních. Patent s názvem „Elektronická zařízení, která mají displej s otvory“ si můžete zobrazit zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.