Zavřít reklamu

Představení iPhonů pro letošní rok už je pár týdnů zdárně za námi a to znamená jediné – zraky mnoha jablíčkářů se začínají pomalu ubírat směrem k roku 2020 a iPhonům, které na něj Apple představuje. Mnoho detailů o nich zatím sice nevíme, pár základních informací však již uniklo a my si tak můžeme udělat o novinkách alespoň částečnou představu už nyní.

O únik informací o iPhonu 12 se minulý týden postaral leaker Benjamin Geskin, jehož zdroje sahají až do samotného Applu a jeho dodavatelského řetězce. Dozvěděli jsme se díky němu o návratu Applu k designu kovového rámu z iPhonu 4, díky čemuž by se na jablečné telefony měly opět vrátit ještě donedávna ikonické hrany. Právě podle těchto informací vytvořil Geskin ve spolupráci s designérem vystupujícím na Twitteru pod přezdívkou smazizg koncepty „dvanáctek“, které by měly odrážet design testovaných prototypů. Prohlédnout si je detailně můžete v galerii vedle tohoto odstavce.

Jak můžete na konceptech vidět, iPhonům chybí typický výřez v displeji pro senzory Face ID, který Apple dle Geskinových informací umístí do horního rámečku. Jednat se tak bude víceméně o stejné řešení, jaké používá i u iPadů Pro, avšak v případě iPhonů budou veškeré komponenty v rámečku umístěné mnohem menší než právě v iPadech. Nicméně i přes miniaturní rozměry se zdá, že rámečky okolo displeje tak úplně nezhubnou, ale minimálně zachovají stejnou tloušťku jako nyní. Právě ta je však v očích mnoha jablíčkářů velkým nedostatkem a volají po jeho vyřešení. Zda se to Applu podaří či nikoliv však ukáží až následující týdny či měsíce, ve kterých se budou úniky poodhalující roušku tajemství okolo iPhonů 12 objevovat čím dál častěji.

Související články

Dnes nejčtenější

.