Zavřít reklamu

Stejně jako v loňském roce, i letos se začínají první úniky informací o iPhonech pro příští rok objevovat krátce po představení novinek pro letošek. Před malou chvílí totiž zveřejnil velmi přesný leaker Benjamin Geskin koncepty vytvořené podle informací od jeho zdrojů, které sahají až do samotného Applu, a odkryl tak první větší díl tajenky s názvem iPhone 12. Co tento díl skrývá?

 

Podle Geskinových informací má Apple hotový prototyp iPhonu se 6,7” displejem – tedy zřejmě iPhonu 12 Pro Max -, ze kterého zmizel mnohými kritizovaný výřez. Veškeré senzory potřebné pro Face ID a zbylé funkce telefonu se Applu dle zdrojů podařily umístit přímo do horního rámečku telefonu. Jedná se tedy o podobné řešení jako u iPadů Pro (2018), avšak mnohem tenčím rámečkem. Nutno podotknout, že o přesunu senzorů z výřezu do horního rámečku jsme v minulosti slyšeli třeba i od analytika Ming-Chi Kua, který se též řadí mezi nejspolehlivější zdroje. Až dnes jsme se ale dočkali potvrzení jeho slov. 

Geskin sice na svých sociálních sítích hovoří o tom, tuto novinku zkouší Apple u 6,7” modelů, avšak je více než pravděpodobné, že jí nasadí i u zbylých dvou iPhonů – tedy u 5,4” a 6,1” modelu, aby design celé modelové řady pro rok 2020 co nejvíce sjednotil. Ostatně, totéž udělal i letos se zády iPhonů 11 a 11 Pro, které osadil čtvercovými moduly fotoaparátu, přestože minimálně u iPhonu 11 mohl zvolit díky použití jen dvou objektivů řešení zcela jiné. 

Na potvrzení tohoto designu si sice budeme muset počkat ještě pěkných pár měsíců, nicméně Geskinovy zdroje v minulosti mířily z 99 % přesně do černého. Je tak skutečně pravděpodobné, že se dnes – tedy 26. září 2019 – poprvé díváme na iPhone, který nám Apple představí za necelý rok. Byli byste s podobným designem spokojeni, nebo byste raději dali přednost menšímu výřezu a zúžení rámečků, které vypadají na konceptech relativně široké? 

Související články

Dnes nejčtenější

.