Zavřít reklamu

Zraky naprosté většiny jablíčkářů se sice nyní upírají k úterní Keynote, na které Apple představí iPhony pro letošek, avšak jeho inženýři v se již pěkných pár měsíců dívají o poznání dál. Vývoj iPhonů 12, tedy modelové řady pro rok 2020, totiž začíná nabírat pomalu na obrátkách, díky čemuž se začínají objevovat i první velmi zajímavé úniky informací, které tyto modely poodhalují. O jeden z nich se dnes podělil i analytik Ming-Chi Kuo. 

Podle zdrojů Kua je Apple odhodlán příští rok změnit velmi výrazně design všech iPhonů, které by se tak měly od stávajících modelů ve většině aspektů lišit. Co přesně si pro nás však společnost v tomto ohledu připravuje zatím jasné není. To se ale nedá říci o podpoře 5G sítí, která je již podle Kua naprosto jistá a můžeme s nimi zřejmě počítat u všech chystaných modelů. Stejně tak je Apple přesvědčen o implementaci nových ToF senzorů pro vylepšení fotoaparátu, díky kterým by se mohla jednak výrazně zvýšit úroveň fotek a zejména pak těch portrétových, ale také by mohla zajímavě povyrůst kvalita rozšířené reality. Díky ToF senzoru by totiž měl být iPhone schopen zmapovat prostředí před sebou mnohem přesněji než kdy předtím a následně díky tomu do něj i zasadit virtuální předměty o poznání lépe. Vše by tak mohlo vypadat daleko realističtěji než nyní, což by mohlo AR obecně “nakopnout” správným směrem. 

Kuo dnes opět zopakoval, že se příští rok dočkáme telefonů s rozdílnými úhlopříčkami displejů Namísto 5,8” a 6,5” OLED varianty se totiž dočkáme 5,4” a 6,7” modelu. Jaký osud čeká. LCD model sice analytik neprozradil, avšak podle zpráv z předešlých měsíců by měl být i ten nahrazen modelem s OLED displejem. Úhlopříčka 6,1” by ale měla zůstat zachována, což je rozhodně potěšující zpráva. 5,4” je totiž v porovnání s 5,8” iPhonem XS relativně málo a 6,7” naopak skutečně moc. 6,1” model by tak mohl být ve výsledku jedním z nejvyhledávanějších, jelikož by nabízel pro mnohé jablíčkáře nejpřívětivější velikost displeje. Na podobné soudy je ale zatím příliš brzy. Zda se Apple touto cestou vydá či nikoliv totiž nakonec ukáže až čas. Byli byste s ní spokojeni? 

Dnes nejčtenější

.