Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi uživatele iPhonu či iPadu a někdy v minulosti jste už řešili problém s kapacitou vašeho úložiště, tak jste dost možná využili tipů od samotného iOS, díky kterým můžete místo v úložišti šetřit. Tyto tipy se zobrazují v Nastavení -> Obecné -> Úložiště: iPhone (iPad) a můžete díky nim například aktivovat Fotky na iCloudu společně s optimalizací úložiště, dále můžete provést promazání velkých příloh v aplikace Zprávy, anebo můžete aktivovat Odkládání aplikací. V případě, že provedete aktivaci Odkládání aplikací a později tuto funkci chcete deaktivovat, tak možnost pro deaktivaci nenajdete na stejném místě. V tomto článku zjistíte, kde ji můžete najít a Odkládání aplikací tak deaktivovat.

Jak na iPhonu deaktivovat Odkládání nepoužívaných aplikací

V případě, že chcete na vašem iPhonu či iPadu provést deaktivaci funkce Odkládání aplikací, tak pokračujte následovně:

  • Nejprve na vašem iOS či iPadOS zařízení otevřete nativní aplikaci Nastavení.
  • Zde poté sjeďte o kus níže, dokud nenarazíte na kolonku s názvem iTunes a App Store.
    • Pokud máte nainstalovaný iOS či iPadOS 14, tak hledejte kolonku App Store.
  • Po rozkliknutí této sekce stačí, abyste sjeli úplně dolů, kde už můžete funkci Odložit nepoužívané aplikace deaktivovat.

Pokud slyšíte o funkci Odložení aplikací poprvé, tak se jedná o jakousi možnost, která má za úkol jediné – šetřit místo ve vašem úložišti. V případě, že operační systém po aktivaci této funkce zjistí, že nějakou aplikaci dlouhodobě nepoužíváte, tak ji jednoduše odinstaluje. Dojde však pouze k odinstalaci aplikace a nikoliv jejích dat. To znamená, že pokud máte například rozehranou nějakou hru, tak po odložení nepřijdete o svůj postup – ten zůstane uložený v zařízení. Odinstaluje se pouze samotná aplikace.

Dnes nejčtenější

Další články