Zavřít reklamu

Vloni představený Mac Pro je nově možné osadit další grafickou kartou. Apple totiž v tichosti pozměnil svůj konfigurátor na Online Storu, ve kterém nyní nově nabízí pro Mac Pro i grafickou kartu Radeon Pro W5500X s 8 GB paměti GDDR6. Poměrně zajímavé je, že zatímco v minulosti přidával nové varianty jen proto, aby výkon Macu zvyšoval, nyní jde opačným směrem. 

Nová grafická karta pro Mac Pro není žádným top modelem daného stroje, nýbrž “jen” druhou nejhorší grafikou, kterou do něj lze přes konfigurátor nasadit. Tomu ostatně odpovídá i její cena, respektive příplatek oproti základní kartě Radeon Pro 580X s 8 GB paměti GDDR5. Ten totiž činí přívětivých 6 000 korun. Ještě donedávna přitom platilo, že rozdíl mezi základní a druhou “nejhorší” grafikou pro Mac Pro činil úctyhodných 18 000 korun. 

Že se Apple chystá tuto grafickou kartu do nabídky konfigurací Macu Pro zařadit prozradil už v průběhu letošního dubna. Až doposud však nebylo jasné, kdy se k tomuto kroku odhodlá a nebýt všímavosti jablíčkářů, jasno být ani ještě chvíli nemuselo. Jak má totiž Apple u podobných upgradů zvykem, jakékoliv oznámení skrze tiskovou zprávu či cokoliv podobného vypustil. 

Související články

Dnes nejčtenější

.