Zavřít reklamu

Po iPhonech se s tlakovým ovládáním displeje brzy rozloučí i Apple Watch. Včera představený watchOS 7 totiž na hodinkách zařízl takzvaný Force Touch, tedy odnož ovládacího prvku 3D Touch známého z iPhonů. Nabídky, které jsme byli zvyklí tímto prvkem spouštět, se tak dočkají úpravy. 

Pokud se ptáte, čím hodlá Apple u Apple Watch tlakové ovládání nahradit, můžete zkusit třikrát hádat, Vsadíme se, že se totiž trefíte hned napoprvé. Kalifornský gigant se totiž u watchOS 7 vydává směrem iPhonů a Force Touch nahrazuje na hodinkách funkcí podobnou Haptic Touch, byť bez haptické odezvy. Ovládání dříve založené na tlaku tak bude nově založené na přidržení prstu na určtém místě na displeji po delší dobu. Funkce, které byly doposud tímto stylem spouštěné pak mají být dle pokynů Applu vývojáři přepracovány, nebudou-li je chtít v tomto formátu využívat. 

Těžko v tuto chvíli říci, co přesně může za odstranění Force Touch stát. Jako nejpravděpodobnější vysvětlení se nicméně v tuto chvíli jeví jeho malá využívanost mezi uživateli, kteří o něm mnohdy ani neví. Jeho odstraněním navíc Apple docílí uvolnění místa v těle hodinek, jelikož je pro tuto funkci samozřejmě potřeba speciální vrstva na displeji. Toto místo může být Applem u budoucích Apple Watch využito například pro zvětšení baterie, což je sen nejednoho jablíčkáře. Jasno však budeme v tomto směru mít až na podzim, kdy se Series 6 světu představí. 

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější