Zavřít reklamu

S displeji citlivými na tlak se u iPhonů setkáváme již od modelu 6s, kdy Apple s velkou slávou tuto technologii s názvem 3D Touch představil. Poslední dva roky jí však již zvolní umíráček a to skutečně hlasitě. Poté, co v loňském roce nevyšly analytikům předpovědi o jejím usmrcení, to totiž nyní vypadá, že se letos již s 3D Touch rozloučíme doopravdy. 

Takto jde upravit citlivost 3D Touch: 

Smrt 3D Touch potvrdil nepřímo samotný Apple některými prvky v iOS 13, které přebírají funkce právě závislé na tlaku na displej. Před malou chvílí se pak objevila zpráva, která příchod iPhonů bez displejů citlivých na tlak opět potvrzuje. Postaraly se o ní zdroje portálu DigiTimes, které se v minulosti ukázaly jako vcelku spolehlivé. Tentokrát tvrdí, že 3D Touch zmizí ze všech letošních iPhonů a to zřejmě kvůli cenovým úsporám. Výroba displejů bez této vychytávky totiž vyjde samozřejmě o poznání levněji. 

Poměrně zajímavé je i to, že OLED displeje pro nové iPhony začne zřejmě díky jejich jednoduchosti vyrábět další dodavatel. Tím se stala podle DigiTimes společnost BOE, která se tak zařadí po bok LG a Samsungu. Zatímco první jmenovaná společnost vyrábí pro Apple Touch Bary pro MacBooky Pro a displeje pro Apple Watch, Samsung se zaměřuje výhradně na displeje pro iPhony X, XS a XS Max. I LG se dle dostupných informací angažuje ve výrobě displejů, avšak zatím se Samsungu v množství rovnat ani zdaleka nemůže. To se ale může v dohledné době změnit. 

Jste s designem letošních iPhonů spokojeni?:

Ohlasy na odstranění 3D Touch jsou zatím mezi jablíčkáři různorodé. Jedna skupina kvůli tomuto kroku Applu truchlí, jelikož si na jeho využívání zvykla, druhá však naopak poukazuje na zbytečnost této vychytávky s tím, že jim chybět rozhodně nebude. Zda se dokáže upravené prostředí iOS 13 založené na dlouhých stiscích určitých bodů technologii 3D Touch vyrovnat či nikoliv však ukáže až čas. 

Související články

Dnes nejčtenější